Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ciąża po plastyce przepukliny pachwinowej metodą zdwojenia


Gość Aleksandra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksandra

Jestem kobietą, mam 23lata, prowadzę umiarkowanie aktywny tryb życia, brak dzieci, zdrowie ogólne dobre ale z powolnym gojeniem się ran, mocnymi skłonnościami do bliznowacenia i lekką anemią spowodowaną utrudnionym wchłanianiem żelaza. W bieżącym miesiącu przeszłam bez powikłań zabieg plastyki przepukliny pachwinowej nabytej zewnętrznej metodą zdwojenia. Chciałabym wiedzieć czy w przyszłości, np. w przyszłym roku mogę zajść w ciążę? Oraz jak zachowywać się teraz, bezpośrednio po zabiegu. Napisano mi że niewskazany jest wysiłek fizyczny przez okres 6miesięcy: w jakim zakresie to rozumieć, kiedy mogę spokojnie jeździć na rowerze i iść na spacer w góry, czy mogę uprawiać tai chi? Co jest już dużym wysiłkiem fizycznym a co nie? Jakie mogą być konsekwencje złej oceny tej kwestii i wykonania zbyt dużego wysiłku? Także czy mogę jakoś wspomóc proces gojenia, np. żeby ograniczyć nadmierne u mnie powstawanie blizn i jak przebiega proces gojenia wewnętrzny, czy grożą mi wewnątrz zrosty w związku z moją skłonnością do trudnego gojenia się ran i jak im zapobiegać? Ciekawa też jestem na czym mniej więcej polega metoda zdwojenia, ogólnie- bo np. rozumiem że nie używa się tu siatki, czy w takim razie użyto tylko szwów? Bardzo proszę o pomoc i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×