Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w podbrzuszu przy niezdrowym odżywianiu


Gość Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam 17 lat , od jakiś 2 tyg boli mnie lewe podbrzusze . Udałem się z wizytą do pediatry która wykryła u mnie skurcz jelita grubego . Kazała się dobrze odżywiać i ograniczyć stres oraz przepisała tabletki - Debretin . Ostatnio wybrałem się do prywatnej przychodzi gdzie zrobiłem USG jamy brzusznej . Pokazało ono że mam powiększoną śledzionę . Cytat z USG - Śledziona jest powiększona - w osi długiej ma wymiar 151 mm , szerokość 107 mm , grubość 47 mm , echogeniczność jednorodna , bez widocznych zmian ogniskowych . Pozostałe wszystko mam ok - Wątroba , pęcherz żółciowy , nerki , nadnercza i pęcherz moczowy . Chirurg kazał mi zrobić badania krwi oraz udać się do pediatry . Wyniki z badania krwi : RBC - 5.01 HCT - 44,1 MCV - 88 RBW - 11.9 HGB - 15.7 MCH - 31.0 MCHC - 35.6 PLT - 240 MPV - 7.4 WBC - 8.3 LYM - 3.7 MID - 0.1 GRA - 4.5 LYM% - 45 MID% - 1 GRA - 54 GLUCOSE - 98 CPR - 2.4 Mocz : BIL - neg KET - neg BLD - neg PRO - neg NIT - neg LEU - neg GLU - neg SG = 1.030 PH - 6.0 Dodam że podbrzusze nie każdego dnia mnie boli . Przeważnie wtedy kiedy się zdenerwuje lub mam stres . Ból jest lekki , nie przeszkadza mi zbytnio w codziennych obowiązkach . Nie wiem czy to ma z tym związek ale od jakiś 4 lat nie za dobrze się odżywiałem - potrafiłem nie jeść do 4 godziny po południu od rana . Jadałem bardzo późno nawet o 23-24 oraz nie zawsze zdrowe jedzenie np : zupki tzw *Chińskie* itp . Do tego mam bardzo duży stres związany ze szkołą i sytuacją w rodzinie . No i przez ostatnie 6 miesięcy nie uprawiam sportu z powodu wrośniętego paznokcia . Przepraszam za długie opowiadanie ale po prostu potrzebuje rady . Dziękuje i pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×