Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pieczenie w odbycie i wzdęcia przy wybrzuszeniu w odbycie


Gość Tomek T.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomek T.

Witam serdecznie. Z góry dziękuję za zainteresowanie moim problemem. Po krótce. 1,5 roku temu miałem kolonoskopię, ze względu na ból w lewym dole biodrowym. Wynik - jelit czyste, esica ufiksowana w zrostach. Diagnoza IBS. W ubiegłym roku przez lamblię nabawiłem się szczeliny odbytu - luźne stolce wydalane z ogromną siłą spowodowały niewielką szczelinę odbytu. Lekarz sprawdzał mi odbyt i odbytnicę w lipcu 2010. Powiedział, że wszystko jest ok. Teraz mam następujący problem. Pewnie przez stres chodzę częściej do WC - 1 - 3 x dziennie. Zazwyczaj chodzę 1 x dziennie rano. Zacząłem przed wypróżnieniem odczuwać pieczenie w odbycie. Dodatkowo mam wzdęcia. Jak czuję jak się we mnie zbierają to czuję jakby mnie palilo w odbycie. Po oddaniu gazów i/lub stolca przechodzi. Nie dawało mi to spokoju i sprawdziłem sobie odbyt przez włożenie palca nawilżonego żelem. Na głębokości ok.6 cm w jednym miejscu coś mam na lub w śluzówce jelita - jakieś wybrzuszenie dobrze wyczuwalne, wielkości ziarnka grochu, które nie jest przesuwne. Mam pytania: 1. Czy może to być rak odbytnicy? Dodam, że ostatni raz byłem u proktologa ok 1 rok temu. Czy od tego czasu mógł się rozwinąć nowotwór? 2. Czy mogą to być wewnętrzne żylaki odbytu? Nadmienię, że mam 31 lat, nie mam nadwagi, nie palę, praca - tryb siedzący. Przy oddawaniu stolca nie krwawię. Jestem umówiony do proktologa na wizytę, ale nie daje mi to spokoju. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×