Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krew w stolcu i na papierze toaletowym, pieczenie odbytu


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Problem rozpoczął się jakieś 2 tyg temu pojawiła się krew na papierze i na kale (jeśli jest w twardej wersji występuje smuga. W kale krwi nie zaobserwowałem). Krew jest koloru normalnego nie jest ani jasna ani ciemna nie ma też skrzepów w niej. Przy załatwianiu nie mam jakiś większych bólów brzucha tylko lekkie pieczenie odbytu. W mojej rodzinie są tendencje do żylaków nóg szczególnie ze strony matki. Mój tryb życia głównie praca (przy komputerze w biurze) jest nie zdrowy. Diety raczej nie stosuje co za tym idzie jem wszystko co można. Mam stwierdzone nadciśnienie tętnicze 2-giego stopnia. Kał jest koloru normalnego czyli brązowy lub trochę jaśniejszy w przypadku wersji luźnej. Moje pytanie jest następujące : Jakie jest prawdopodobieństwo ,iż jest to coś gorszego/poważniejszego niż Hemoroidy?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Raczej zagrożenie jest niewielkie poważnymi schorzeniami. To zapewne żylaki odbytu dają takie dolegliwości. Jednak, aby dokładnie stwierdzić co jest przyczyną takowych objawów należy w tej sprawie najlepiej bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. On wyjaśni wszystko po zwykłym badaniu palcem przez odbyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×