Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Odzyskanie sprawności ręki po rozerwaniu więzadła w barku


Gość Luiza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 50 lat jestem po wypadku w którym nastąpiło uszkodzenie stawu barkowego- lewego jest rozerwane więzadło i zbiera się płyn. Po wypadku jestem 3 lata ale leczyłam kręgosłup dwukrotnie operowany. Biorę leki przeciwbólowe i mam ciągle rehabilitacje więc przez ten okres lewą rękę właściwie wyeliminowałam z życia- nauczyłam się właściwie z niej nie korzystać. moje pytanie : czy jest szansa na usprawnienie ręki bez artroskopii ? czy po artroskopii barku ręka będzie sprawna ? a może tak zostawić ? Błagam o wskazówki kolejnego zabiegu panicznie się boję , jak długo trwa usprawnianie ręki po artroskopii ? Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Nie odpowiem Pani konkretnie na to pytanie nie znając szczegółowych, aktualnych badań obrazowych głównie chodziłoby mi o badanie rezonansu magnetycznego. Co do możliwości terapeutycznych leczenia artroskopowego musi po bezpośrednim badaniu i analizie badań obrazowych wypowiedzieć się ortopeda. Zazwyczaj zabiegi wykonywane drogą artroskopową są w takich przypadkach bardzo skuteczne. Niestety nie da się więcej na ten temat napisać co do dalszych losów po zabiegu. Usprawnianie kończyny górnej po takim zabiegu może trwać miesiącami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój rezonans barku: zmiany degeneracyjne włókien ścięgna mięśnia nadgrzbietowego w okolicy przyczepu do guzka większego głowy kości ramiennej obrazie entezopatii. wtórne zmniejszenie objętości brzuśca mięśnia nadgrzbietowego stopnia 2 w skali 4-stopniowej. Nierówny zarys wargi przedniej obrębka panewki od strony górnej. Chrzastka stawowa o zachowanej grubości. Rozerwanie włókien więzadła kruczo-ramiennego. Płyn w panewce ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia ze zwiększeniem ilości płynu w stawie ramiennym. Proszę o interpretację czy mój bark w Pana ocenie wymaga zabiegu operacyjnego , nadmieniam że mam znacznie ograniczone ruchy ramienia i ból. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×