Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle barków, rąk i nóg, sztywnienie mięśni nasilające się w nocy


Gość Kicia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój tata(55lat) od 1,5 miesiąca bardzo cierpi. A było to tak, że od dłuższego nieokreślonego czasu cierpiał na przewlekłe bóle kręgosłupa, ale nie były na tyle silne by utrudniały bardzo funkcjonowanie(z wyjątkiem krotkiego epizodu pare lat temu kiedy przez pewien okres bylo gorzej). Podczas pewnego weekendu przemęczył sie on troche przy pracy na działce, po czym wystąpiły bóle barków i rąk. Te bóle narastały przez kilka dni aż stały sie nie do zniesienia, w tej chwili obejmują głównie barki, ręce a także nogi i sam kręgosłup. Do tego tata odczuwa *zesztywniałośc mięsni*, jak on to okresla - *jak by miał za krótkie scięgna*. Nastąpiła także ostatnio opuchlizna na prawej dłoni. Ból nasila się w nocy, głównie nad ranem. Zmniejsza się w miarę *rozruszania* go, czyli najgorzej jest jak wstanie rano lub jak dłużej gdzies siedzi, itd. Prosze o porade co to może byc? Tata bardzo sie męczy. zapomniałam dodac ze od zawsze pracował fizycznie, także dzwigał, prosimy o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Takie dolegliwości mogą wskazywać na patologię w zakresie odcinka szyjnego kręgosłupa. Radziłbym wykonać RTG odcinka szyjnego kręgosłupa i skonsultować się w tej sprawie najlepiej z neurologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo a wcale nie pracowalam fizycznie. Ostatnio mialam duzo stresow i jednoczesnie ogrod tez wymagal mojej pracy. Kiedys mialam podobna historie to lekarz wstrzykiwal mi w staw kortyzon , jednak wowczas miesnie nie bolaly- pozniej wykonal badania krwi na przeciwciala jak przy SLE wyszla ze mam nadmiar przeciwcial ktore moga atakowac moj wlasny organizm Jakies ANA. Obecnie tez zostal zaatakowany i to bardzo bolesne.Zeby wstac z lozka musze wpierw wziac bardzo silny lek przeciwbolowy. Narazie lykam preparat z kortyzonem, male dawki ale narazie nic nie widac poprawy. Jednoczesnie lekarz brala krew aby sprawdzic ilosc witaminy D i zalecila tez tabletki Q3.. .To wszystko jednak dziala bardzo powoli .Nagrzewanie nie pomaga. Co na to lekarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×