Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Płytka narkoza przy operacji przepukliny pachwinowej


Gość Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W środę za tydzień idę do szpitala na operację niewielkiej przepukliny pachwinowej, nie uwięźniętej, bez przemieszczeń do moszny. Badania mam super. Na znieczulenie w kręgosłup się nie zgodziłem bo kiedyś miałem i jest tragedia. Będę miał narkozę. Teraz pytanie. Czy przy tego typu zabiegach podaje się narkozę pełną tzn będzie za mnie oddychała maszyna? Pytam dlatego że znalazłem w internecie że operacje przepukliny wykonuje się w narkozie płytkiej bez intubacji i po tym się łatwo i szybko wybudza. Czy to prawda? Mogą mi podać taką narkozę? Lekarz powiedział że jak będę się dobrze czuł to tego samego dnia wyjdę do domu. Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Czy przy tego typu zabiegach podaje się narkozę pełną tzn będzie za mnie oddychała maszyna? - tak Pytam dlatego że znalazłem w internecie że operacje przepukliny wykonuje się w narkozie płytkiej bez intubacji i po tym się łatwo i szybko wybudza. Czy to prawda? Mogą mi podać taką narkozę? - nie stosuje się raczej płytkiej, dożylnej narkozy w przypadku plastyki przepukliny pachwinowej, gdyż ten zabieg zbyt długo trwa, aby w tym czasie prawidłowo monitorować pacjenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Lekarz powiedział że operacja będzie trwała maksymalnie 40min. Przeważnie takie operacje wykonywane są w czasie 30min a jak przepuklina jest mała tak jak u mnie i podczas operacji nie ma żadnych komplikacji to nawet i krócej. Chciałem jeszcze zapytać, czy po takiej krótkiej narkozie, jak mnie już wybudzą będę bardzo zmęczony i pójdę spać czym może będę się czuł dobrze i nie powinienem spać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×