Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Samokontrola po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jestem ok. półtora miesiąca po operacji przepukliny pachwinowej, metodą lichtensteina. Mam pytanie jak samemu najlepiej kontrolować czy z przepukliną nie dzieje się nic złego. Przy ostatniej wizycie u chirurga, chirurg kazał mi się położyć i obrócić głowę i zakasłać, kładąc rękę na pachwinie. Stwierdził, że wszystko trzyma. Jaki cel ma to badanie ? Czy można takie badanie wykonać sobie samemu lub jak inaczej badać pachwinę ? Oczywiście poza obserwacją, gdyż obserwowanie samej pachwiny bywa złudne w zależności od światła itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Jaki cel ma to badanie ? - to badanie ma na celu stwierdzenie czy nie wystąpiła wznowa przepukliny w miejscu po operacji Czy można takie badanie wykonać sobie samemu lub jak inaczej badać pachwinę ? - tak można, najlepiej na stojąco przyłożyć rękę do pachwiny i zwiększając ciśnienie w jamie brzusznej przez kaszel sprawdzić czy nie pojawia się tam guz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Żaneta

A czy żeby sprawdzić czy ma sie przepuklinę pachwinową można wykonac jakies badanie np prześwietlenie, czy tylko stwierdza się poprzez badanie fizykalne, czy do takiego badania trzeba się rozbierać od pasa w dół? Podejrzewam u siebie przepuklinę pachwinową, może nawet udową, bo przy większym wysiłku ból promieniuje do uda. Nie byłam u lekarza bo obawiam się badania, wiem że przepukilny z czasem powiększają się. Proszę o odpowiedż jak wygląda badanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×