Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Monia

Kiedy zdecydować się na operację przepukliny pachwinowej?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Monia
Witam. Mam 23 lata i jestem płci żeńskiej. Przepuklinę pachwinową mam od około 5 roku zycia. Będą dzieckiem ciągle ją *wciskałam*. Od tamtej pory prawie wogóle jej nie widać. Jedynie po większym wysiłku i przy naprężeniu ciała widać lekkie małe wybrzuszenie. Chcę się zdecydować na leczenie operacyjne. Czy po przebytej operacji, po 3,5 miesiaca będę mogła tańczyć na własnym ślubie? I czy po tym czasie będę mogła zajść w ciążę? Czy lepiej poczekać z operacją i zrobić ja po ślubie? Czy w moim przypadku możliwe jest znieczulenie miejscowe lub podpajęczynówkowe? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Zabieg plastyki przepukliny pachwinowej zazwyczaj wykonuje się w znieczuleniu podpajęczynówkowym (i w Pani przypadku pewnie tak będzie). Po 3 miesiącach swobodnie można korzystać w pełni z życia i oczywiście można zajść w ciążę. Lepiej taki zabieg wykonać przed planową ciążą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.