Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ropnie okołoodbytnicze po stosunkach seksualnych i swędzenie odbytu


Gość Kalina

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 18 lat, 2 lata temu podczas wakacji *wyrosły* mi ropnie w okolicach odbytu ( muszę przyznać iż nastapiło to ok. 3 tygodni po pierwszym stosunku płciowym}. W związk uz tym iż ropnie pojawiły się gdy byłam w innym kraju, tamtajszy lekarz przepisał mi antybiotyk oraz zaleził stosowanie rivanolu. Po powrocie do kraju kolejny razem współżyłam z moim chłopakiem, co zaowocowało po tygodniu pojawieniem sie kolejnych ropni tym razem było ich jednak aż 6. Lekarz w Polsce ponownie przepisał mi antybiotyk, ropnie usuwałam samodzielnie, przy towarzyszącym ogromnym bólu. Problem ustał, (przestałam współżyć) jednak pojawił się inny który towarzyszy mi do chwili obecnej, mianowicie napadowe wręcz swedzenie, którego czasami nie mogę wytrzymać drapie się, przy czym podrażniam sobie skóre, dodatkowo gdy lekko włoże sobie palec do odbytu odczuwam okropny ból (przy oddawaniu stolca nie mam żadnych dolegliwości). Czuje się już bezradna, staram sie myć i dbać o owo intymne miejsce ale te swędzenie doprowadza mnei już do szału, byłabym wdzięczna za pomoc. Rozumeim że z mojego opisu wynika iż to współżycie doprowadzało do powstanai ropni jednak muszę zaznaczyć iż po 1,5 rocznej abstynencji seksualnej współżyłam ponownie raz, jednak bez żadnych konsekwencji w postaci ropni czy innych podrażnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Raczej powstawanie ropni okołoodbytniczych nie ma nic wspólnego ze stosunkami seksualnymi. Stosunki seksualne nie mają wpływu na powstawanie ropni. Radziłbym z tym problemem udać się na konsulatcję bezpośrednio do chirurga. Takie dolegliwości wcale mogą nie oznaczać powstawania ropni tylko np. żylaki odbytu w stanie zapalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×