Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drenaż jądra przy powiększających się torbielach


Gość Arek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. W 2007 roku wykryłem u siebie na prawym jądrze dwa malutkie guzki (kilka mm wielkości). Udałem się do urologa i po przeprowadzeniu badania USG, lekarz stwierdził, że są to małe nieszkodliwe torbiele zawierające płyn. Doktor pytał się mnie czy miałem jakiś uraz jąder, lecz żadnego takiego zdarzenia nie przypominałem sobie. Lekarz poinformował, że w przypadku powiększenia się guzków można zastosować drenaż (odciąganie?) płynu. Z upływem lat torbielki się powiększały, lecz dopiero tego roku zdałem sobie sprawę, że w ostatnich miesiącach powiększyły się znacznie i stanowią około 1/4 wielkości prawego jądra. Moje pytanie dotyczy potencjalnego drenażu płynu. 1. Jak wygląda taki zabieg? Ile trwa? Czy do zabiegu wystarczy znieczulenie miejscowe? 2. Czy z racji rozmiarów torbieli może być konieczne usunięcie jądra? A jeżeli tak to czy znieczulenie ogólne jest konieczne? 3. Niedawno przyjąłem pierwszą szczepionkę przeciwko WZW B, w jakim terminie po przyjęciu drugiej dawki można bezpiecznie poddać się zabiegowi? Ostatnie pytanie: Dlaczego jądra się usuwa poprzez nacięcie w pachwinie, zamiast poprzez nacięcie moszny? Dla mnie laika, wygląda to tak jakby ktoś chciał usunąć ząb per rectum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×