Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naciek ropny po urazie pachwiny


Gość Aneta

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo sie niepokoje o stan mojego syna. otóż 12 dni temu doznał urazu pachwiny tzn. podczas zabawy na sankach rozciął sobie pachwinę, na szczęście zabrakło około trzech milimetrów by rana była na tyle głęboka, że przeciełaby główna tętnicę co skończyłoby sie zapewne zgonem. rana jest głeboka i dluga jakies około 20-25 cm. nadal jestem zaniepokojona tym, iż po zaszyciu lezy w szpitalu już 12-ta dobę i nie ma poprawy. lekarz mówi, że powstał jakiś na zewnątrz naciek ropny i na około szer. 2 milimetry martwica skóry. po badaniu usg stwierdzono, że w środku nie ma żadnych zbiorniczków ropnych a jedynie na mięsie sa krwiaki i jakieś nacieki ropne na zewnątrz i nic nie da sie zrobic tylko czekać az sie samo wygoi i ustąpi. synek nadal przebywa w szpitalu dostaje leki przeciwbólowe i nadal cierpi a ja nie wiem jak mu pomóc, mam wrażenie, że chirurdzy nie robią dostatecznie wiele by to jakoś leczyć, a mija już 13 dni. lekarze mówią, ze moze to potrwać nawet miesiąc i dłużej i tyle ma leżeć bez żadnego leczenia tylko ma zmieniane opatrunki i smarowane maścią. proszę mi pomóc i odpowiedzieć jak najszybciej co powinam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Panią najważniejsze jest to, żeby Pani podporządkowała się zaleceniom lekarskim i spokojnie czekała. Niestety, ale takie rany, duże, zakażone, z brzeżną martwicą mogą leczyć się bardzo długo. Najważniejszy jest spokojny tryb życia, dobre odżywianie, rzetelna higiena rany i okolic rany. Należy niestety uzbroić się w cierpliwość. Fizjologii nie da się prześcignąć. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×