Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rozejście się rany po zdjęciu szwów po laparoskopii pęcherzyka żółciowego


Gość Martyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Martyna

Dzień dobry Doktorze, Jestem 9 dzień po laparoskopowym usunięciu woreczka żółciowego...7 dnia po operacji zdjęto mi szwy...czuję się bardzo dobrze i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że po ok. 2 godzinach od zdjęcia szwów zauważyłam, że cały opatrunek na pępku jest przesiąknięty krwią. Gdy go zdjęłam, okazało się, że rana na 95% całej długości nie jest zrośnięta i odstaje. Krew już nie leciała, ani też nic mnie nie bolało...Udałam się z powrotem do poradni chirurgicznej (gdy pielęgniarka podniosła górną krawędź rany było w głębi widać warstwę tłuszczu - dziura o średnicy ok. 2,5 cm)- tam zdezynfekowano mi ranę i założono na nią Steri - Strip. Wedle zaleceń przyszłam ponownie po 2 dniach... Po zdjęciu opatrunku okazało się, że Steri - Stripy są całe nasiąknięte taką brązowawą cieczą - zaropiały... Powiedziano, że wdała się infekcja. Pielęgniarka przetarła mi to gazikiem, nałożyła na ranę maść Bactroban, zakleiła opatrunkiem i kazano mi przyjść za tydzień - a w razie gdyby się coś działo, to za 5 dni. Zalecono mi smarowanie w domu rany tą maścią, dezynfekcję rany i zmiany opatrunku. Mam jednak obawy, czy to nie jest zbyt poważna sprawa, by zostawiać mnie z otwartą i zainfekowaną raną pooperacyjną tak samej sobie. Boję się, że mogę dostać jakiegoś zakażenia i mieć poważne kłopoty. Rana mnie nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×