Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pieczenie w okolicach odbytu


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem w związku z okolicami odbytu. Otóż pewien czas temu zacząłem odczuwać dość silne pieczenie pewnej części okolicy odbytu, a później zauważyłem, że coś zaczęło wystawać z odbytu, wygląda to na jakąś część zwieracza. Na tej wystającej części powstało później kilka maleńkich guzków (brodawek) nie wiem jak to nazwać. Zauważyłem też wydobywającą się z odbytu *żółtawą* wydzielinę. Nie było śladu krwi, żadnych boleści, jedynie świąd. Nie wiem czy ma to jakiś związek, ale często mam wzdęcia i brudzę bieliznę. Ta wystająca część często najbardziej daje się odczuć wieczorem. Proszę o odpowiedź co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno cokolwiek napisać bez badania. Po opisie Pana dolegliwości wynika, że być może jest to żylak odbytu, na którym powstały drobne polipy lub kłykciny kończyste. Żeby móc postawić rozpoznanie trzeba udać się do lekarza, najlepiej chirurga, aby Pana zbadał. On zapewne wyjaśni co Panu dolega i zaleci dalsze postępowanie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem w okolicy odbytu od niecałych dwoch dni odczuwałam takie uczucie jakby coś szczypoało i go rozrywało . zauważyłam jakąś dzwiną narośl. Miesiac temu zazywałam ASPIRYNE a po niej antybiotyk . krwawiłam z odbytu pzrez tydzien . potem ustało ale zacxeły sie inne problemy takie jak biegunki, oraz wydzielanie się jakiejś zółtej żelowej substancji....i bóle brzucha no i dwa dni temu ten bół po ktorym odkyryłam ten guz czy niewiem jak to nazwać zylak hemoroid boje sie i rporsze o pomoc mam 20 lat :( niewiem niechce miec jakiejś choroby do konca zycia da sie to wyleczyc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×