Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dehydratacja i obniżenie wysokości krążka międzykręgowego


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Badanie MRI odcinka lędźwiowo - krzyżowego kręgosłupa wykonano w obrazach T!,T2-zal.,sekw. TSE, TRIM, tra, w trzech płaszczyznach. Częściowa dehydratacja i śladowe obniżenie wysokości krążka międzykręgowego L4/L5. Na tym poziomie obezna jest centralna, tylna protuzja z cechami radial tear, powodująca równomierne modelowanie brzusznej powierzchni worka oponowego* przylega do korzonków rdzeniowych w spłychanych zachyłkach bocznych. Niewielka wypuklina tylna krążka widoczna na poziomie L5/S1, penetruje do epiduralnej tkanki tłuszczowej, bez kompresji na warek oponowy. Stożek rdzeniowy bez zmian ogniskowych. Trzony o zachowanej wysokości i sygnałach. Proszę o interpretacje wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Wynik badania rezonansowego kręgosłupa raczej nie sugeruje, aby taki stan leczyć operacyjnie. To raczej niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w zakresie opisywanych powyżej krążków międzykręgowych. Wystarczające powinno być w takim wypadku leczenie rehabilitacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×