Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stan podgorączkowy po laparotomii zwiadowczej i wykryciu przepukliny okołopępkowej


Gość pati

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 20 lat. 4 marca miałam laparotomie zwiadowczą, rozpoznanie- przepuklina okołopępkowa, guzek otrzwnej ściennej okolicy kresy białej. 7 marca zostałam wypisana do domu, jednak 10 musiałam zgłosić się do przychodni, ponieważ z rany bardzo się sączyło. Od 10- 17 miałam założony sączek. 18 pojawił się u mnie stan podgorączkowy (37-37,2). Rana zagoiła się po prawie 3 tygodniach. 5 kwietnia zrobiłam badania (ob-6, crp- ujemne, mocz-nabłonki dość liczne płaskie, 0-2 okrągłe, krwinki białe 5-8, nieliczne bakterie) 12 kwietnia miałam roobione usg i okazało się, że w jamie Douglasa jest zbiornik z płynem 5x3x3 cm, 26 kolejne- 3x3x1,5 cm. Ciągle utrzymywał się stan podgorączkowy i lekarz przepisał mi Diclac- stan podgorączkowy nie zniknął. 9 maja znów zrobiłam badania (ob-8, crp- ujemne, mocz- nabłonki płaskie liczne, krwinki białe 6-10, krwinki czerwone 2-4, pojedyńcze bakterie, rozmaz: s-45,m-4,l-51). Tym razem przepisano mi Cipronex. Stan podgorączkowy utrzymuje się na poziomie 37.4-37.6, usg z 16 maja-przestrzeń płynowa 0,9x1x0.9 cm. Od jakiegos czasu mam bóle w okolicy pępka- usg nic nie wykazało. Gdzie szukać przyczyny stanu podgorączkowego? Czy jest on związany z operacją?Jakie badanie jeszcze powinnam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×