Skocz do zawartości
eChirurgia
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Ciastek

Wojsko zawodowe a przepuklina kresy białej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ciastek
Witam, staram się o przyjęcie do Szkoły Oficerskiej, przeszedłem wszystkie badania i dostałem kategorię Z (zdolny). Jednak niedawno pojawiła się u mnie przepuklina kresy białej ( wymiary w usg15x10x25mm). Moje pytanie brzmi: Czy jeżeli zoperuję się metodą z użyciem siatki, to po 6 tygodniach będę mógł pójść do tej szkoły i rozpocząć szkolenie unitarne (dość ciężki okres, czołganie ,bieganie,duży wysiłek fizyczny itp)? Chirurg który stwierdził u mnie przepuklinę potraktował mnie w stylu : ty przepuklina = zabieg i rekonwalescencja 6 tygodni-następny proszę!. Jednak nie wiem czy zdawał on sobie sprawę z wysiłku fizycznego na jaki będę narażony. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stapler
Przepuklina nie jest duża i na pewno nie będzie konieczne w tym przypadku wszywanie siatki celem wzmacniania powłok. W takim przypadku klasyczny zabieg zapewne będzie wystarczający. Po takim zabiegu wykonanym nawet klasycznie czas rekonwalescencji 6 tygodniowej jest wystarczające i zapewne będzie możliwe wykonywanie po tym okresie dużych wysiłków fizycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciastek
Obecnie trenuję bieganie i podciąganie na drążku do owych testów. Podczas szybkiego akcentu w treningu biegowym łapie mnie kolka z prawej strony na wysokości przepukliny( przepuklina centralnie 1cm nad pępkiem). Odczuwam tam również ból gdy odprowadzam przepuklinę. Czy to normalne? Myślałem że przy wisiłku będzie boleć przepuklina, a boli mnie z prawej strony zamiast tego. Czy powinienem powiedzieć o tym chirurgowi? Zabieg mam 14 lipca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stapler
Taki ból właśnie w przypadku przepukliny może występować nie tylko w miejscu samego miejsca, gdzie jest przepuklina. We wrota takiej przepukliny może dostawać się sieć większa biegnąca ze ścian żołądka co może właśnie powodować ból zlokalizowany w każdej części nadbrzusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciastek
Mam jeszcze jedno pytanie, czy chirurdzy mają przygotowaną siatkę w czasie zabiegu ( na wypadek gdyby jednak była potrzebna mimo wcześniejszego wykluczenia tej metody) ? Byłem u innego chirurga, który stwierdził że do wysiłku na jaki będę narażony (np, cwiczenia ewakuacji rannego- 80 kliowy facet na barki i przeniesienie go w inne miejsce marszem/biegiem, czy wspinanie sie po 5m linach, po sztuki walki z uderzeniami w brzuch i gwałtownymi obaleniami) moge przystąpić ale najwcześniej za pół roku... A nie po 6-7 tygodniach. Myśli Pan że powinienem się udać do jeszcze jednego chirurga po poradę? Czy na pewno zgodzić się na operację bez użycia siatki w mojej sytuacji? Może lepiej poszukać chirurga który taką operację wykona metodą z siatką ? Moje wątpliwości motywowane są tym, że : 1. po 7 tygodniach będę nastawiony na b.wysoki wysiłek (nie stopniowy tylko odrazu bardzo ciężki, przez około 3 tygodnie- potem trochę lżej) 2. Po 3 miesiącach będę miał kolejny test fizyczny (3000m biegu poniżej 12 minut, pływanie, drążek, pompki i brzuszki w czasie 2 minut) 3. Jeżeli w ciągu 3 lat przepuklina wróci, będę musiał odejść z wojska, czym stracę 3 lata życia na marne. Mam teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×