Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nawykowe zwichnięcie stawu kolanowego i wyskakiwanie rzepki bez stabilizatora


Gość Asia

Rekomendowane odpowiedzi

Od ok. 5 lat mam nawykowe zwichnięcie prawej rzepki i również od 5 lat praktycznie żyję ze stabilizatorem na stałę. Kiedy tylko go zdejmę, i postawię nogę na ziemi rzepka wyskakuje, nawet w nocy gdy nie mam stabilizatora, kiedy przekręcam się na drugi bok rzepka czasami wyskakuje ze stawu i budzę się z krzykiem. Miałam już 6 operacji w tym 2 metodą artroskopową, niestety przynosiły one tylko bardzo krótkotrwały efekt. Przez tak długi czas chodziłam tylko o kulach przez co obciążałam moje drugie kolano. Ok 1,5 roku temu pierwszy raz zwichnęła mi się lewa rzepka, pół roku później po raz kolejny. Diagnoza: Nawykowe zwichnięcie rzepki lewej. Na to kolano również miałam już 2 operacje artroskopowe. Po 2 operacji wszystko wydawało się być ok ale tydzień temu podczas rehabilitacji na którą uczęszczam codziennie lewa rzepka się zwichnęła. Mój ortopeda stwierdził, że jedyną opcją, żebym mogła jeszcze kiedykolwiek chodzić jest proteza w dwóch stawach. Bardzo chciałabym tego uniknąć gdyż mam dopiero 17 lat. Ale jeżeli się nie zgodzę na operację to spędzę reszte życia tak jak ostatni rok czyli przykuta do wózka inwalidzkiego. Co mam zrobić, czy są jakieś inne opcje poza całkowitą wymianą stawów, żebym mogła jeszcze kiedyś chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×