Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Owalny hypoechogeniczny węzeł chłonny pod ślinianką przy tarczycy położonej na szyi


Gość Marzena

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marzena

Witam serdecznie, zwraca się z gorącą prośbą o interpretacje wyników USG tarczycy i węzłów chłonnych. *Tarczyca położona na szyi, tchawicy nie przemieszcza, nie schodzi za mostek o wymiarach: cieśń gr. - do 3 mm, prawy płat - 44x13x12 mm, lewy płat: 42x13x13 mm. Miąższ tarczycy jednorodny, normoechogeniczny, bez zmian ogniskowych. Wzdłuż naczyń, szyjnych po kilka owalnych węzłów chłonnych do dł. 16 mm. Pod lewą ślinianką podżuchwową poj.węzeł 20 mm, owalny, hypoechogeniczny. To jest moje drugie usg, pierwsze dotyczyło tylko węzłów, i było wówczas widocznych 5 wężłów wielkości 10-16 mm. Chirurg onkolog stwierdził, że konieczna jest operacja usunięcia części tchawicy, bo będę miała problemy z oddychaniem. Zlecił mi BACC pod kontrolą USG (z bad histopatologicznym) węzłów chłonnych. Nie wiem co robić, czy mam iść na tę operację?? Czy zrobić biopsję węzłów chłonnych? Dodam, bo może ma to jakieś znaczenie, że często chorowałam na zapalenie krtanii Będę ogromnie wdzięczna za pomoc, ponieważ nie wiem jak postąpić? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×