Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Prawidłowe USG tarczycy a podwyższone TSH


Gość Marysia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marysia

Witam, Panie Doktorze, mam podwyższony poziom TSH (4,80 przy normie 0,4-4,0)* biorę tabletki euthyrox 25. Narazie musiałam wykonac USG tarczycy, które nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Lekarz podejrzewa u mnie chorobę Hashimoto (gdyz mam tez niedokrwistosc z niedoboru witaminy b12). Za trzy tygodnie mam wykonac jeszcze badania na przeciwciała. W związku z tym mam pytanie, czy przy prawidłowym wyniku z USG, gdy w tarczycy nie ma żadnych zmian, może byc to Hashimoto?? Dodam, ze nie mam typowych objawow dla niedoczynności tarczycy (jestem szczupła-mam niedowagę, czeste wyproznienia), objawy ktore pasuja to uczucie zimna, ciagle zimne stopy i dlonie, sucha skóra, wypadanie wlosow. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

W związku z tym mam pytanie, czy przy prawidłowym wyniku z USG, gdy w tarczycy nie ma żadnych zmian, może byc to Hashimoto? - tak, może tak być, podstawą są rozpoznania najczęściej jest badanie poziomu przeciwciał głównie anty-TPO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marysia

Witam, Panie Doktorze, zrobiłam dodatkowe badania i anty -TPO mam w normie, obraz z USG tarczycy tez ok. Skąd więc może byc ta niedoczynnośc? Lekarz endokrynolog w sumie nie umiał mi tego wyjaśnic (wszystkie wyniki ok, tylko TSH za wysokie, i moze troszke za mała tarczyca - objetośc to 8 ml). Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

To zapewne jakaś niedomoga tarczycy na tle jej słabego rozwoju, słabego funkcjonowania. W takim wypadku USG może być nawet w zakresie normy. Leczenie polega na uzupełnianiu niedoborów hormonów tarczycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×