Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchnięty penis i mastka u dziecka


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna

Mój syn ma 1 i pół roku od pewnego czasu miał zgrubienie na penisie w dolnej części, koloru białego, 3 dni temu zauważyłam że jest to zgrubienie opuchnięte i lekko różowe, przy czym nie potrafiłam mu tego wymyć bo zgrubienie miało około 3 mm średnicy i skóra na penisie nie schodziła mu jeszcze tak nisko. poszłam 2 dni temu do pediatry, który ściągnął mu tą mastkę i ropę i kazał ściągać skórę i myć szarym mydłem, przemywać rywanolem po każdym sikaniu i smarować neomyciną 2 razy dziennie. Po dwóch dniach stosowania nie widzę poprawy, jedynie ropa już się nie sączy, penis jest opuchnięty, zaczerwieniony, dziecko mi się trzęsie z bólu przy każdym sikaniu, skóra na penisie jest nadal żywo czerona, porozrywana. Czy mam się z dzieckiem udać do lekarza i jakiego? Czy jeszcze poczekać, może się to zagoi? proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Taki stan może oznaczać zapalnie napletka być może na podłożu niepełnej stulejki, zbyt krótkiego wędzidełka napletka. Trudno mi ocenić bez bezpośredniego badania. Radziłbym w tej sprawie udać się najlepiej na konsultację do chirurga dziecięcego. Zapewne w chwili obecnej powinno udać się opanować ten stan lekami działającymi miejscowo, ale w przyszłości może to wymagać leczenia zabiegowego. Może miejscowo przed aplikacją leków trzeba zastosować środki znieczulające. O tym wszystkim zadecyduje chirurg dziecięcy po bezpośrednim badaniu dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×