Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krew w moczu, pieczenie przy oddawaniu moczu i ból pod żebrami przy dotyku


Gość kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 21 lat i od jakiegoś czasu czuję ból nerek. Kiedy byłam mała, miałam poważne problemy z lewostronnym refluksem. Musiałam mieć operację, jednak wszystko potem się unormowało (miałam wtedy 3 lata). Od kilku miesięcy mam powtarzane badania moczu. Te są najświeższe (ze stycznia): COL: barwa: jasnożółty CLA: przejrzystość: przejrzysty BLD: Krew: ++ 50 RBC/ql BIL: - neg URO: +- norm KET - neg PRO - neg NIT - neg GLU - neg pH - 5.5 S.G *= 1.030 LEU - neg VTC - Nabłonki wielokątne: liczne Nabłonki okrągłe: brak Krwinki białe: 1-3 w polu widzenia Krwinki czerwone: świeże - 4 - 5 w polu widzenia, wyługowane - 0 - 2 w polu widzenia Wałeczki: szkliste/brak, szklisto-ziarniste/brak, ziarniste/brak, gruboziarniste/brak Śluz - nieliczne pasma Flora bakteryjna - pojedyncza Raz miałam krew w moczu, czasami przy oddawaniu moczu czuję pieczenie i od kilku dni czuję ból w prawym i lewym boku, szczególnie pod żebrami, ale tylko przy dotyku. Czy to może mieć coś wspólnego z poprzednią chorobą nerek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie słyszałam, żeby przy problemach z drogami moczowymi bolało w pod żebrami, ale specjalistą nie jestem a objawy typu pieczenie przy oddawaniu moczu może swiadczyć po prostu o infekcji pecherza lub cewki moczowej. Kiedy miałaś robione te badania moczu? Dostałaś jakiś lek, nawet Furaginum? Ja bym chyba powtórzyła badanie moczu, moze zapisała się na usg jamy brzusznej, profilaktycznie brała Prouro i piła herbaty *na drogi moczowe*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×