Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opatrunki na przyspieszenie gojenia po amputacji opuszka palca


Gość Jola

Rekomendowane odpowiedzi

dzień dobry dwa dni temu krajalnicą dokonałam amputacji dość znacznej części opuszka wskazującego palca prawej ręki z niewielką częścią paznokcia. W pogotowiu założono i opatrunek z Argosulfanu dzisiaj w poradni chirurgicznej zdjęto mi opatrunek i nałożono czysty opatrunek z niewielka zawartością parafiny oraz kazano moczyć palec w wodzie z mydłem, zakładać suche jałowe opatrunki, a po wygojeniu zgłosić się do przychodni w celu sporządzenia dokumentacji powypadkowej. Proszę pomóżcie i doradźcie w czym mam moczyć palec i z czego mam robić opatrunki aby przyspieszyć gojenie. To naprawdę boli i mam odkryty kawałek gołego mięsa. Czekam na pomoc fachowca. Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Najlepiej moczyć w Rivanolu, a opatrunki robić na maści z Solcoseryl, aby rana nie sklejała się z suchym opatrunkiem. Zgłosić się do chirurga w wyznaczonym terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość amputacja opuszka palca

Straciłam w wyniku pogryzienia przez psa opuszek palca i kompletnie nie umiałam się z tym psychicznie pogodzić. Cały czas miałam w głowie ze czegoś mi brakuje. Do tego źle przeprowadzona amputacja, spowodowała ze ból w palcu nie ustawał, nie mogłam nic nim chwytać. Dlatego mój mózg wyłączył sobie ten palec całkowicie z użytku, a zamiast prawą zaczęłam większość rzeczy robić lewą ręką. Zanim trafiłam do dr Molskiego, byłam u trzech chirurgów „ światowej sławy „. Każda z wizyt kończyła się słowami, tego się nie rekonstruuje, proszę się pogodzić bądź zrobić protezę. Pytałam również za granicą-bez rezultatu. Na szczęście po pewnym czasie trafiłam do dr Molskiego, który przywrócił mi wiarę w nową jakość życia. Dr Molski znakomicie przeprowadził operację. Wszystko jest wykonane z największą precyzją i profesjonalizmem !. Dr ma pacjenta od początku do końca pod swoją opieką, rozwiewa każdą wątpliwość, troszczy się o najmniejszą sprawę. Na nowo odzyskałam sprawność i chwytliwość. A co najważniejsze znowu czuje się cała J

skwarekj3@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×