Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wypadnięcie hemoroidów po biegunce tłuszczowej po leku na odchudzanie


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam żylaki odbytu II stopnia, średnio raz, dwa razy w roku guzki wypadają na zewnątrz i stosuję wtedy czopki oraz diosminę. Po kilku dniach guzki cofają się i jest spokój na kilka miesięcy. Ostatnio zastosowałam kurację odchudzająca i wspomogłam się kapsułkami zawierającymi orlistat. Guzki pojawiły się po czterech dniach biegunki tłuszczowej spowodowanej braniem tego leku. zaznaczam, że ogólnie jestem zdrowa, nie choruję przewlekle i wyniki morfologii też mam dobre. Mam w związku z tym pytanie czy orlistat a zwłaszcza biegunki tłuszczowe mogły spowodować wypadnięcie guzków? Czy w takim przypadku odstawić ten lek czy może zaleczyć hemoroidy jak do tej pory (diosmina i czopki) i dalej stosować orlistat? Nie wiem jakie konsekwencje wiążą się z tymi biegunkami tłuszczowymi w stosunku do żylaków odbytu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

czy orlistat a zwłaszcza biegunki tłuszczowe mogły spowodować wypadnięcie guzków? - na skutek wydzieliny tłuszczowej zawartej w stolcach biegunkowych może dojść do podrażnienia ujścia odbytu i pojawienia się stanu zapalnego żylaków Czy w takim przypadku odstawić ten lek czy może zaleczyć hemoroidy jak do tej pory (diosmina i czopki) i dalej stosować orlistat? - radziłbym raczej odstawić orlistat, zastosować leki na żylaki i ewentualnie zastosować inne metody odchudzania Nie wiem jakie konsekwencje wiążą się z tymi biegunkami tłuszczowymi w stosunku do żylaków odbytu? - wpływają one niekorzystnie na stan żylaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×