Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kolan przy uprawianiu sportu przy chorobie Osgood Schlattera


Gość Igor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od 12 roku życia męczę się z chorobą Osgood Schlattera w tej chwili mam 15 lat. Od 13 roku życia dałem sobie spokój z piłką nożną cały czas starałem się nie przemęczać nogi. Pół roku temu ból ustał ,lecz gula pod kolanem została. Zapisałem się do klubu piłkarskiego Dwa treningi tygodniowo i mecz co tydzień. Zagrałem około 6/7 meczy i było wszystko ok , zagrałem 8 mecz i zaczęło mnie lekko boleć. Po meczu ból kolana był bardzo silny. Co mam robić ? Wydawało mi się ,że choroba już przeszła a tu znowu bóle. Chciałbym nadal grać w piłkę nożną , być może co jakiś czas muszę odpocząć? Zastanawiam się również nad kupnem opaski Mueller na chorobę Osgood Schlattera: http://allegro.pl/opaska-podrzepkowa-mueller-i1574411569.html Czy dzięki tej opasce i odpoczynkom będę mógł uprawiać sport? ------------------------------- Bardzo proszę o odpowiedz. Pozdrawiam, Igor!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Najlepiej w tej sprawie ponownie skonsultować się z chirurgiem dziecięcym. Zdjęcie kontrolne RTG powinno wyjaśnić sytuację jaki jest stan kości. Opaska tego typu oczywiście może pomóc w łagodzeniu dolegliwości lub powikłań związanych z tą chorobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×