Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Choroba Hashimoto i odczyn węzłowaty


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o interpretację wyniku usg: tarczyca niepowiększona płat prawy*6,74ml płat lewy*7,43ml . Struktura obu płatów niejednorodna obok licznych drobnych zmian ogniskowych o nieco obniżonej amplitudzie,widoczne zmiany ogniskowe o podwyższonej echogeniczności.Poza tym w okolicy dolnego bieguna płata lewego zmiana ogniskowa wielkości 9mm o nieco obniżonej amplitudzie i penetrująca nieco poza górną krawędź mostka i nie zlokalizowana bezpośrednio w płacie , tylko w jego sąsiedztwie.Światło tchawicy nie uciśnięte i nieprzemieszczone .WNIOSKI:całokształt zmian odpowiada chorobie Hashimoto ,natomiast opisywany guzek,w okolicy dolnego bieguna płata lewego przemawia za odczynem węzłowym. Bardzo proszę o opinię i odpowiedź czy mama się obawiać tego odczynu węzłowego bo nie wiem co to takiego...i co z moją tarczycą.Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Nie ma się czego obawiać. Odczyn jest spowodowany stanem zapalnym tarczycy przejawiający się powiększeniem węzła chłonnego pojedynczego. To normalna sytuacja kliniczna. Trzeba w tej sprawie udać się na konsulatcję do endokrynologa. Zapewne będą konieczne odpowiednie badania hormonalne i poziomu przeciwciał charakterystycznych dla choroby Hashimoto oraz być może biopsja tarczycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź ,opis zmian w tarczycy i ten węzeł przeraził mnie okropnie -na myśli już miałam raka tarczycy ,raka węzłów lub przeżuty -jestem słaba psychicznie i potwornie boję się raka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×