Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Biała wydzielina z krwią w nosogardle


Gość Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze nastepujacym problemem. Od 3 lat spływa mi z nosgardła przezroczysta lub bialo mleczna wydzielina, która czesto odchrząkuję. Czesto pracuje na nockach i nie sypiam po nich takze moj organizm nie raz jest wycienczony. W te dni po nieprzespanych nockach czesto wraz z ta wydzielina sa minimalne ilosci krwi, także smarki wnosie sa z krwia. Czy to moze byc rak nosogardła? Dodam ze mam 29 lat. Mam powiekszone wezly chlonne na szyi (2 lata temu mialem usg tych wezlow i wyszlo ze najwiekszy ma 22mmx12mm ale jest odczynowy, poza tym robilem kilkakrotnie ostatnimi czasy morfologie z rozmazem i wychodzila wzorowo, ob-1 , rtg klatki piersiowej ok. Nie mam potow nocnych i goraczek, mam od 2 miesiecy swiad ciala ale nie non stop. Nie chudne(mam spora nadwage). Czy to moze byc rak nosogradla albo jakis chlonniak? Dodam ze lekarz rodzinny badal mi palpacyjnie wezly na szyi i powiedzial ze jak dla niego nie sa patologiczne. Wiec skad ten swiad? tak długo utrzymujące sie powieksozne wezly chlonne(od lat mam sporo chorych zebow) i ta wydzielina z nosogardła czasami z krwia(w dni w ktore jestem przemeczony.? co robic dalej? jakies badania? bylem u rodzinnego, dał mi skierowanie na rtg zatok przynosowych i do laryngologa, laryngolog spojrzal na zdjecie, zobaczyl moj nos, gardło i uszy i przepisał FORCID 1000, i kazal brac przez tydzien po 2 tabl. dziennie. Dzis rano wzielem pierwsza tabletke. Niestety laryngolog do konca nie powiedzial mi na co jestem chory. Zalanczam moje zdjecie zatok przynosowych, jakby Pan doktor mogl zerknac to bylbym wdzieczny. Laryngolog zwrocil uwage na maly ciemniejszy obszar po lewej stronie i powiedzial ze to stan zapalny, jednak ja patrzac na to zdjecie widze duzo wieksze zaciemnienie po stronie prawej. Czy to jakis guz? czy zapalenie? Zobaczymy co bedzie po leczeniu bo obecnie odchrzakuje z nosa duzo ropnej wydzieliny czesto z krwia. Po 2 dniach brania antybiotyku wydzieliny z nosogardla jest mniej, nie ma w niej krwi i nie jest z ropas, tylko jest taka przezroczysta galaretowata. oto link do zdjecia: http://dooktor.pl/image_atta/post/547w010Z457396EYSG6h4c00kLsG47r2k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie RTG jest dosyć podłej jakości, nie widać na nim nic charakterystycznego, poza brakiem zatoki czołowej po prawej (wada rozwojowa). Jeśli objawy będą się utrzymywały należy wykonać TK twarzoczaszki i szyi. Diagnostyka węzłów chłonnych będzie trudna jeżeli masz *zepsute zęby* które zamazują obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×