Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Szczepienie przeciw żółtaczce przed operacją przepukliny pachwinowej


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry. Bardzo proszę o pomoc chirurga. Niestety stwierdzono u mnie przepuklinę pachwinową. Nie byłem jeszcze u chirurga ale prawodpodobnie będzie operacja. Chciałem Pana/Panią zapytać jak wygląda w moim przypadku szczepienie przeciw żółtaczce. Pytam ponieważ w 1995r miałem szczepienie odnośnie operacji zeza jaką miałem robioną. Czy w związku z tym muszę przyjmować wszystkie dawki tej szczepionki? Słyszałem że przyjmuje się ją tylko raz w życiu ale nie wiem. Druga sprawa już odnośnie samej przepukliny. Robi się ją przeważnie w znieczuleniu lędźwiowym. Czy ja muszę się zgodzić na takie znieczulenie? Nie chcę go. Nawet lekarz pierwszego kontaktu mi je odradza i powiedział że gdyby miał sam mieć robione nieczulenie to też by się nie zgodził. Pozatym u mnie w rodzinie brat mojego ojca miał takie nieczulenie właśnie przy operacji przepukliny pachwinowej. Rezultat jest taki że po operacji nie odzyskał pełnej władzy w nogach i chodzi o kulach. Ok, on ma ponad 60 lat ale ja mam lat 23 i jestem czynny zawodowo i sportowo i nie chcę być kaleką. Nie zgodzę się nigdy na to znieczulenie. Pozostaje jeszcze ogólne w ostateczności. Ale wolał bym go również uniknąć. Teraz pytanie, czy ja mogę poprosić chirurga o znieczulenie miejscowe i jakiś środek nasenny żebym sobie spał i nie widział tego co oni mi tam robią? Jest taka możliwość? Wiem że prywatne placówki robią takie zabiegi w znieczuleniu miejscowym ale czy w szpitalach państwowych również taka możliwość istnieje czy pozostanie mi wyłącznie znieczulenie ogólne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w związku z tym muszę przyjmować wszystkie dawki tej szczepionki? Minęło już 16 lat od szczepienia. W takim wypadku wykonuje się badanie kontrolne poziomu przeciwciał przeciw HBs. Jeśli wynik jest między 0 a 10 to szczepienie należy przeprowadzić od nowa (3 dawki) jeśli między 10 a 100 przyjmuje się 1 dawkę przypominającą, jeśli powyżej 100 nie trzeba się szczepić. Czy ja muszę się zgodzić na takie znieczulenie? Tak, oczywiście. czy ja mogę poprosić chirurga o znieczulenie miejscowe i jakiś środek nasenny żebym sobie spał i nie widział tego co oni mi tam robią? Tak, można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Pan również sugerował by mi właśnie znieczulenie ogólne albo miejscowe? Powiem tak, przy operacji zeza miałem znieczulenie ogólne ale miałem wtedy 6 lat to co ja pamiętam, praktycznie nic. Miałem operację a właściwie zabieg chirurgiczny bo mi się wrastał paznokieć w dużym palcu u nogi do tego stopnia że miałem cały palec spuchnięty i zaropiały i wtedy miałem znieczulenie miejscowe. Nie powiem, bólu nie czułem. A czy orientuje się może Pan jak jest ze znieczuleniem miejscowym przy przepuklinie? Czy czuć ból? Może klika słów o samej przepuklinie. Zdaniem internisty jest nie wielka, odprowadzalna, wychodzi mi tylko wtedy kiedy np stoję i kaszlę. Jak leżę albo siedzę to jest schowana i nie mam jej w ogóle więc myślę że operacja będzie polegała tylko na rozcięciu, włożeniu siatki i zaszyciu, dobrze mówię? Czy przy takim zabiegu Pan również polecał by mi znieczulenie miejscowe czy lepiej poprosić o ogólne bo dolędźwiowe odpada zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Byłem dziś u chirurga. Obejrzał moją przepuklinę. Gdy zapytałem o znieczulenie to powiedział że generalnie takie operacje wykonuje się w znieczuleniu przewodowym. Jak zapytałem czy muszę decydować się koniecznie na to znieczulenie czy np mógłbym poprosić o miejscowe to powiedział że akurat w moim przypadku mam pełną dowolność w wyborze znieczulenia. Przepuklina jest mała, można powiedzieć obrazkowa. Mogą mi to zrobić w miejscowym a mogą i w ogólnym. Teraz chciałbym prosić kogoś o pomoc w wyborze znieczulenia. Zabieg będzie koło 20 maja. Znieczulenie ogólne niestety zatruwa organizm ale za to jest zero bólu. Znieczulenie miejscowe z kolei jest bardzo łagodne ale boję się bólu przy znieczulaniu. Przecież będą mnie kłóć głęboko, będą mi wkuwać igłę pewnie ze 3cm w głąb i obawiam się tego bólu. Bardzo proszę o jakieś informacje na temat tego znieczulenia. Szczególnie swoją prośbę kieruję do Pana o nicku *stapler* Jakby Pan mógł to bardzo proszę o pomoc w wyborze znieczulenia. Z góry serdecznie dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Proszę się w takim przypadku zdecydować na znieczulenie miejscowe, które jest w pełni bezpieczne i nie przyniesie żadnych powikłań. Dobre wykonanie takie znieczulenia w pełni likwiduje ból operacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz

A czy bardzo boli wykonywanie znieczulenia miejscowego? Oczywiście będzie również sedacja. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie szczepienia na żółtaczkę. Otóż okazało się że muszę przyjmować je od nowa. Dziś wziąłem jedną dawkę i lekarz powiedział że może mnie zaszczepić w trybie przyśpieszonym czyli druga dawka po tygodniu albo normalnym czyli druga po miesiącu. Czy jakbym się zdecydował na tryb przyśpieszony to czy coś mi grozi? Wolał bym przyśpieszony bo wtedy miałbym operacje jeszcze w maju a jak wezmę w trybie normalnym to kolejne szczepienie 6 czerwca i operacja dopiero pod koniec czerwca a ja 8 lipca wyjeżdżam na 2 tygodnie za granicę a jak wrócę to w sierpniu jadę na tydzień nad morze zatem operacja ze szczepieniem w trybie normalnym zupełnie odpada a jednak wolał bym się z operować przed wakacjami bo ta przepuklina pomimo że nie jest wielka to mnie czasem pobolewa. Wiadomo jak to na wakacjach jest, będę pływał czy tańczył i może wyjść zupełnie i wtedy będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×