Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Farmakoterapia przy niedoczynności tarczycy


Gość monika

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie brzmi: Czy warto odstawić Euthyrox ( przy niedoczynności tarczycy) na rzecz kuracji KELPEM czy będzie on bardziej skuteczny bo jak na razie drugi rok biorę Euthyrox i bez efektów, co grozi mi jeśli poziom hormonu tarczycy nie spadnie? Czy jeśli wyniki będą w normie mogę liczyć na spadek wagi? Dlaczego zaleca się brać Euthyrox na czczo i pół godziny przed jedzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto odstawić Euthyrox ( przy niedoczynności tarczycy) na rzecz kuracji KELPEM? - nie wolno tego robić, ewentualnie można zastosować te dwa preparaty jednocześnie za zgodą endokrynologa czy będzie on bardziej skuteczny? - nie co grozi mi jeśli poziom hormonu tarczycy nie spadnie? - nie rozumiem czy ma Pani nadczynność czy niedoczynność tarczycy, na pewno trzeba wyrównać poziom hormonów tarczycy we krwi, klinicznie gorzej jest, gdy jest nadmiar hormonów tarczycy niż ich niedobór Czy jeśli wyniki będą w normie mogę liczyć na spadek wagi? - tak Dlaczego zaleca się brać Euthyrox na czczo i pół godziny przed jedzeniem? - bo lepsze jest jego wchłanianie, pokarm i pobudzane przez pokarm enzymy zmniejszą wchłanianie preparatu co zmniejszy jego stężenie we krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×