Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Elektrokauteryzacja jajników a badanie USG


Gość OLA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Od dwóch lat leczę się na niepłodność-wyniki są ok, więc mój ginekolog zaproponował mi wykonanie laparoskopii, ponieważ objawy jakie odczuwam mogą wskazywać na endometriozę miednicy mniejszej (bolesne, obfite miesiączki, ból przed wystąpieniem miesiączki, bolesne współżycie). Około 5 lat temu miałam laparotomię z powodu niedrożności i jak do tej pory było wszystko ok. 3 miesiące temu miałam tak silny ból brzucha nie reagujący na leki p/bólowe, że postanowiono mi wykonać laparoskopię zwiadowczą. Przed zabiegiem w trakcie wywiadu lekarskiego powiedziałam o tym, że mój ginekolog podejrzewa, że mam endometriozę i poprosiłam o zwrócenie uwagi na to podczas zabiegu. W karcie wypisowej nie ma wzmianki o tym, czy ją mam czy też nie, usunięto tylko zrost z okolicy jelita cienkiego. Podczas ostatniej wizyty u ginekologa ten stwierdził, że być może miałam elektrokauteryzację jajników. Czy to jest możliwe, żeby zobaczył to podczas badania USG? Czy jeżeli się zdecyduję na laparoskopię tak jak mi proponował wcześniej ginekolog to czy będzie widać jakiekolwiek nakłucia na jajnikach? Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zabieg laparoskopii wykonywali chirurdzy ogólni na pewno nie wykonali elektrokauteryzacji jajników (to nie ich profesja). Także podczas USG nie można stwierdzić czy jajniki są po elektrokauteryzacji. W czasie samej laparoskopii można ewentualnie stwierdzić czy elektrokauteryzacja była wykonana na jajnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×