Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ostre stany zapalne i opuchlizna limfatyczna po wstrzyknięciu oleju w mięsień


Gość Daniel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Ze 2-3lat temu dałem wstrzyknąć sobie troche oleju w mięsień.Od jakiegoś czasu robią mi się ostre stany zapalne przy łokciu od wewnętrznej strony ręki w najniższym punkcie.byłem u lekarza ale niestety nie ma pojęcia jak mnie leczyć.Wysłał mnie na badanie USG i specjalista stwierdził prawidłowy przepływ krwi.Tylko stwierdził nadmiar chłonki pod skórą i opuchliznę limfatyczną.i nawracające sie zapalenie tkanki miękkiej.pytałem o wycięcie ale stwierdził że to sie rozeszło po mięśniu i nie ma tam co wycinać.Jak podejść do tego problemu?czy to jakieś zakażenie?objawy pasują mi do zakażenia limfatycznego.......?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może przez wstrzyknięcie oleju do mięśni doszło do zaczopowania olejem naczyń limfatycznych co właśnie przejawia się takim obrzękiem jak Pan opisuje. Niestety problem jest duży, gdyż naczynia limfatyczne mogły zostać przez olej zniszczone i już mogą nigdy nie funkcjonować prawidłowo. Leczenie jest bardzo trudne. Leki poprawiające ukrwienie, wzmacniające naczynia limfatyczne i odpowiednie zabiegi rehabilitacyjne przywracające drenaż limfy. Trzeba w tej sprawie skonsultować się też z poradnią rehabilitacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×