Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drętwienie skóry w okolicach uda, a podczas chodzenia przeszywający ból.


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jaskiniowiec2000

słuchajcie, a ja mam odrętwiałą lewą stronę uda od seksu chyba, mam ciągle odrętwiałe to miejsce, nie boli, ale jak pierwszy raz stanęłam na nogę to aż się zatoczyłam na lewo, teraz wiem że muszę uważać... czytałam, że to może też być zapalenie żył a z tym nie ma żartów - trzeba do lekarza... mnie nie boli zupełnie i nie czuję gorąca, nie mam zakwasów, mam wrażenie że zbytnio naciągnęłam przynajmniej dwa mięśnie uda przez pozostawanie zbyt długo w jednej pozycji- mieliście coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że nie jestem sama, pierwszy raz mnie to dopadło 3 lata temu, prawie 5 miesięcy jadłam leki przeciwbólowe, rezonans biodra wykazał że wszystko jest w pożądku tylko kręgosłup w odcinku lędźwiowym jest pogięty, koło pachwiny i w górnej częśći uda czułam jak by mi ktoś zastrzyk ze znieczulenia zrobił, udo było tak jak by odrętwiałe i do tego tylko przy chodzieniu i dłuższym staniu z.... ból. samo przeszło bo oczywiście biedni lekarze niczego nie stwierdzili. minęły 3 lata i znowu ból powrócił tylko tym razem bez odrętwienia i znowu nikt nic nie wie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, z tym, że ból i pieczenie pojawia się u mnie gdy mam ciasne spodnie, albo za mocno zapnę pasek. W dodatku mogę okreslić skąd wychodzi, bo zaczyna się dokładnie na kości biodrowej. Kiedy mocniej uderzę w tę kość, przechodzi przez nią mrowienie i niewiarygodny ból. Męczę się od 4 lat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem . dretwienie przy chodzeniu staniu . Zrobilem eletrogram nogi i wykazalo ze to nerw . Terapia trwa do roku uswiadomil mnie lekarz ktory robil to badania . Poszedlem do neurologa naklula mi w 7 miejscach ucho i dala masc leki i stwierdzila ze to nic takiego a bol sobie zawyzam SZOK Jak bolalo tak boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie diagnozowania tych parestezji. Miałam TK głowy i RTG kręgosłupa lędźwiowego. Czekam na wyniki i konsultacje. Ostatnio ból wraca coraz częściej i jest nieznośny. Chciałabym się móc tego pozbyć a nie męczyć się przez całe życie. Za 2 tygodnie zaczynam też zabiegi przepisane przez neurologa (tens) na uśmierzenie bólu. Mam jednak nadzieję, że szybko znajdziemy przyczynę i uda się to naprawić. U mnie po raz pierwszy pojawiło się to jakiś tydzień po tym jak zakończyłam serie ćwiczeń na nogi. Ćwiczyłam kilka tygodni codziennie, przestałam i ... zaczęło się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani! U mnie te dolegliwości zaczęły się w czasie ciąży tj.27 lat temu.Jednak dotyczyły lewego uda i zdarzały się sporadycznie np.po dłuższym staniu,spacerowaniu itp. Potem były też sporadycznie w obu udach,a od jakichś 5 lat występują tylko w lewym udzie.Teraz już nie dotyczą samej skóry uda,ale też mięśnia i coraz częściej jest to aż bolesne,męczące.Zaczynam się bać o to,co będzie dalej.Jednak mam wrażenie,że to jest od kręgosłupa,w którym w ub.roku stwierdzono mi po KT przepuklinę,bo od tego czasu niemal mam to przez cały czas. Dzięki tym Waszym opiniom zrozumiałam,że to nie tylko mój problem,że dość często się to zdarza.Miałam wrażenie,że jestem hipochondryczką,że coś sobie ubzdurałam i wmawiam.Dziękuję za opinie i porady.Teraz wiem,że powinnam polatać po lekarzach i nie wstydzić się tego.Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam tę dolegliwość ponad miesiąc ból i drętwienie prawego uda.u mnie zaczyna się gdy siedzę jakieś 15. 20 minut skóra zaczyna piec potem jest mrowienie i ból .mam dyskopatię więc pewnie jest to z tym związane. doradzcie do jakiego lekarza się udać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, na początku myslałam, że cos ze mna nie tak - boli mnie skóra uda, ale nie widzę żadnego zaczerwienienia ani objawow na skórze, a ból się nasilał. Potem zaczęłam szukać przyczyn w necie i znalazłam coś co pasuje jak ulał - ciasne spodnie, ból przebiegał wzdłuż szwu spodni, dzisiajjuz się zwijam z bólu to 3 dzień, biorę przeciwbólowe tabletki, czy jest cos co jeszcze mogę zrobić? Jestem w UK, lekarz raczej nie wchodzi w grę, tu nawet z silna angina wysyłają do domu z paracetamolem, więc taką pierdoła nikt sie nie bedzie zajmował, a ja już chodzić nie mogę*/ ten ból jest strasznie dziwny, jakby pieczenie po oparzeniu w momencie jak wchdozi się do gorącego pomieszczenia*/ błagam jakieś rady, już z bólu płaczę, przeszło wam samo? po jakim czasie? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Problem podobny drętwienie, mrowienie lewego uda Najpierw przeczulica a potem niedoczulica .Podejrzenie o sm. Wykluczono po TK i punkcji.Kolejne podejrzenie to borelioza potwierdzona w testach, seria antybiotyków przez okres m-ce. nieskuteczna. Po pół roku doszły kolejne dotkliwości ocenione jako rwa kulszowa. Kolejna seria biotraksenu 75 zastrzyków test niby wykluczył boreliozę .Nie ma nadal ulgi. Kolejne badania Mr. odcinka lędźwiowego i szyjnego. Owszem są zmiany dyskopatyczne ,zwyrodnieniowe ale nigdzie nie dochodzi do kolizji z korzeniem nerwowym. dodatkowa zmiana to nietypowy naczyniak w odcinku lędźwiowym. wczoraj miałam wizytę u neurochirurga. Stwierdził,że tylko może się domyślać,iż ja powinnam mieć wykonane badanie w pozycji siedzącej lub stojącej chodzi o MR. U nas w Polsce takiego rezonansu nie ma więc tylko możemy to obserwować i ćwiczyć. Jeżeli objawy nie ustąpią to muszę się ponownie zgłosić i będą się zastanawiać co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - czytam wasze wypowiedzi i praktycznie wszystko pasuje do mojej nowej dolegliwości- od 3 tyg mam właśnie takie dziwne odrętwienie lewego posladka i uda. Skóra jest tak wrazliwa w tym miejscu i drazliwa że nawet dotyk spodni i bielizny sprawia mi ból.Byłam dzis na badaniach w szpitalu- wykluczyli rwę ale dr powiedział że moze to byc porażenie nerwu kulszowego po zastrzyku który miałam dokładnie 3 tyg temu. Nie ma na to leku tylki masci i srodki przeciwbólowe tak powiedział . Ale wybieram się do neurologa i liczę na większa i lepszą pomoc. Czy ktos moze wczesniej tez miał zastrzyk lub uraz ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel- IRL.

OMG !!! Co to za kretynskie forum ??? Wszyscy tylko sie zala co im dolega a nie ma zadnych sensownych odpowiedzi. Znalazlem tylko jedna wypowiedz osoby ktora doradza wizyte u fizjoterapeuty lub dobrego masazysty. No i zazywanie magnezu z vit.B. Poza tym basen i delikatne rozcwiczenie miejsca bolu uszkodzonego miesnia. Wiem to bo cwicze sztuki walki wiec cos o bolu miesni wiem. Przestancie wiec narzekac jak to potrafia tylko polacy i ruszcie mozgami a nie liczycie tylko na tych naciagaczy w bialych fartuszkach. Poza tym tak jak powiedzialem wczesniej..forum beznadziejne i nie dajace zadnych odp.i rozwiazan. Powodzenia ludzie i brac sie do roboty zamiast narzekac *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel Jak coś ci się wydaje beznadziejne to tego nie czytaj - nasz wybór, mln innych stron które nie są beznadziejne. Beznadziejni są tacy malkontenci jak ty którzy wiecznie gadają że program w telewizji im się nie podoba jakby nie posiadali pilota. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mnie od tygodnia drętwieje prawa stopa a dokładniej palce i odczuwam gorąco w prawym udzie niezależnie od tego czy stoję czy siedzę. Mam siedzącą pracę i trzymam nogę na nodze prawdopodobnie uciskam wtedy jakąś żyłę i to powoduje te odczucia. skutkiem tego jest niedokrwienie dolnych części nogi i stąd to drętwienie a zatrzymana krew rozgrzewa miejsce ucisku. Wiem że nie zaszkodzi przyjmować magnez i coś na poprawę krążenia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zdiagnozowana rwe kulszowa oraz dyskopatie od okolo dwuch lat.Na poczatku zazywalem srodki przciwbolowe,ale od kiedy dowiedzialem sie o skutecznosci fizjoterapii,a szczegolnie cwiczen Mc Kenziego i zastosowalem je,srodkow przeciwbolowych nie uzywam.Warto zapoznac sie.Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 miesiecy temu miałam operację . Zlamanie chrzestne w kolanie. Miesiac temu nastąpił ból rzepki. Poszłam na rehabilitacje .ostwierdzono nieprawidlowe polozenie rzepki.mialam dwa masaże . Po których pojawilo sie drętwienie lewej czesci skory i mięśni uda. Poza tym jestemw 4 miesiacu ciazy . Podejrzewam. Ze przy rehabilitacji został uszkodzony nerw. Bo mialam po niej ostre siniaki od kregoslupa az po mięsień czworoglowy. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meralgia parestetyczna lub zespół Bernhardta-Rotha - tak się to nazywa. Ucisk na nerw skórny boczny uda. Poczytajcie. Też się z tym męczę od kilku lat, jest coraz gorzej. Jedynie schudnięcie, unikanie ciasnych ubrań i fizjoterapia oraz leki przeciwzapalne mogą pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystyna

Tak samo boli,parzy mnie pozewnetrznej stronie prawego uda, nie moge stać, chodzić, lezeć na prawym boku.Ortopeda stwierdzil :zapalenie kaletek maziowych kretarza wiekszego, recepta 2x po 28 tabletek Naproxen i osłona na żołądek.Nie pomoglo.Po miesiacu znowu 2x 28 tabl. Naproxen.Znowu nie ma poprawy.Smaruje mascia chlodzacą i biorę Tramal 100 mg. na receptę od lek.rodzinnego bo czasem tak boli że *chodze po scianie *.Nie wiem co dalej, zmienie lekarza.Biodra mam zdrowe,ale kregosłup nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zdezorientowany

Witam, mam pytanie: czy to jest jedynie forum do uzależnia się? Przeczytałem wszystkie cztery strony które powstawały na przestrzeni 2 lat i ani jednej odpowiedzi. Czy ktoś już wie co nam dolega? Czy ktoś już sobie poradził z tym problemem? Proszę o informacje od weteranów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Podpowiadam co mi pomogło. Od 20 lat czuje zdrętwienie zewn. części uda. Od paru dni wstając po nocy miałem przeszywający ból (*gorące żelazko*) od biodra do uda i potem zwiększoną wrażliwość uda. Zacząłem szukać w internecie i znalazłem wykład pani doktor (+ zdjęcia jak siadać, leżeć, ćwiczyć), który pobieżnie przeczytałem i zacząłem szukać dalej, ale poza pojękiwaniem nie znalazłem nic. Nie udało mi się też powrócić do wykładu lekarki. Zastosowałem więc to, co zapamiętałem. Dużo siedzę (TV, komp) - od 2 dni siedzę nie na kanapie, a na krześle z oparciem z przodu (nogi zatem szeroko). Stoję na obu równo obciążonych nogach. Pasek, gumki, obcisłe jeansy odrzuciłem. Wreszcie śpię z nogami wysoko zgiętymi pod kątem prostym. Już po I-ej nocy wstając ze strachem nie zaznałem tego przeszywającego bólu, również zdrętwienie uda jakby mniejsze. I teraz uwaga: odnalazłem i podaje link do wykładu pani doktor: http://www.grjm.pl/wyklady Ten szybki rezultat każe mi wierzyć, że droga choć długa to słuszna. Zacznę jeszcze jeździć na rowerze i pozażywam magnez z B. Pani doktor dziękuję, a cieszyć mnie będzie jeśli komuś też pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystyna

Pisałam juz tutaj jakis czas temu.Zmieniłam chirurga ortopedę który stwierdził to samo co poprzedni *zapalenie kaletek maziowych i kretarza większego.Zalecił na receptę tabletki OPOKAN 15 mg 1 tabletka dziennie w czasie jedzenia i maść REPARIL GEL N /40 g/ smarować bolace uda 3x dnia.Przez 20 dni brałam te tabletki, ból trochę słabszy ale mam chory kregosłup-prawoboczne skrzywienie, osteofity.Dzisiaj jest 28.07.2015.juz miałam iść na kontrolę ale ortopeda prowadzacy jest na urlopie.Dam znać po wizycie.Bóle te mogą być przy chorym kregosłupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×