Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Sporadyczne kłucia w podbrzuszu, kolkowy ból pleców i pod żebrami


Gość Jaga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 27 lat i jestem kobietą. Od około 8 miesięcy miewam bóle w prawym pobrzuszu. Ból lokalizuje się w różnych miejscach - czasami w okolicach biodra (wtedy prominiuje na udo i pachwinę, czasami bardziej na środku podbrzysza, czasami pojawia się też w prawym boku (pod żebrami, trochę powyżej poziomu pępka). Dwa razy pojawił się też silny, kolkowy ból w prawej części pleców, pod żebrami (przeszedł po kilku godzinach po nospie). Ból w podbrzuszu ma charakter kłujący i tak jakby pulsuje - tzn. zakłuje i przechodzi na około minute i potem znowu. Nie jest bardzo silny, ale mocno odczuwalny. Bóle czasmi odczuwam codziennie a czasmi mam spokój przez kilka tygodni. Lekarz rodzinny powiedział, że jeżeli ginekologicznie jest ok (a jest ok, bo sprawdzałam), to może być jelito drażliwe. Faktem jest, że ból pierwszy raz pojawił się w bardzo stersującym okresie i ogólnie jestem osobą bardzo nerwową. Ogólnie czuje się dobrze, nie mam żadnych problemów z wypróżnieniami. USG wykazało tylko piasek w nerkach, ale lekarz powiedział, że mam się tym nie przejmować (?) - mocz ma normalny kolor i zapach, nie odczuwam pieczenia ani bólu przy oddawaniu moczu. Obecnie przebywam w UK a tutaj na wszystko przepisują Paracetamol, dlatego zanim udam się tutaj do lekarza chciałabym wcześniej zasięgnąć jakiejś porady. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×