Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększająca się narośl przy odbycie u dziecka


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Doktorze, problem dot. córki, lat 11 i pół -około 2 lata temu pierwszy raz miała miejsce sytuacja, gdy po jej wypróżnieniu się- w toalecie oraz na papierze, znalazła się duża ilość świeżej, jasnoczerwonej krwi. W przeciągu roku sytuacja się nie powtórzyła a córka twierdziła, że nic nie czuje i nic ją nie boli, niestety po roku krwawienie się powtórzyło. Udałyśmy się do pediatry, która stwierdziła niewielki *nadmiar skóry* na granicy odbytu, zaleciła udanie się do chirurga. Udałyśmy się do chirurga, z nastawieniem, że to zwykły *hemoroidek* (przypadłość rodzinna, więc prawdopodobna), Pani doktor właściwie wyłącznie po ocenie wzrokowej , stwierdziła, że faktycznie to może być hemoroid i zaleciła jedynie bardziej płynną dietę oraz wizytę kontrolną po 2-3 m-cach. Po 2 m-cach zauważyłam, że zamiast się wchłaniać, ten nadmiar skóry powiększa się , jakby pęcznieje. Udałyśmy się ponownie do Pani doktor.Stwierdziła, że nic takiego się nie dzieje, że wewnątrz odbytu nie ma żadnych zgrubień i że w przypadku hemoroidów to normalne (wypełniają się krwią i mogą pękać). Co prawda, krwawienia się nie powtórzyło ale zauważyłam ostatnio,po roku od tej 2-giej i ostatniej wizyty, że narośl ta bardzo się powiększyła i mam obawy czy to na pewno hemoroid, ma ona kształt okrągły wielkości dużego groszku, który zasłania prawie cały odbyt (nie wygląda raczej na żyłę, (nie ma chyba kontynuacji wew. odbytu?), wygląda bardziej na polip czy guzek, na krawędzi odbytu. Martwię się, czy nie ignorujemy jakiejś poważniejszej dolegliwości. Dodam, że córka wkracza w okres dojrzewania i jest niezwykle wrażliwa jeśli chodzi o intymne partie ciała, poprzednie wizyty bardzo przeżywała (krepuje się niezwykle). Czy mógłby mi Pan poradzić do jakiego specjalisty w tym zakresie, który zajmuje się dziećmi, należałoby się udać ? Czy jest może jakaś odpowiednia placówka, gdzie w miarę sprawnie uda się postawić diagnozę ? Mieszkamy w Trójmieście. Z góry dziękuję za podpowiedź. A może jeśli córka się nie skarży na ból, nie ma krwawienia, zignorować to i nie narażać jej na stres związany z wizytą i diagnostyką na tym etapie jej życia ? Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×