Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchlizna i ból ręki po operacji zapalenia pochewek maziowych


Gość elektra26

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po operacji zapalenia pochewek maziowych i trzaskajacych palcow zabieg byl wykonywany pol roku temu potem mialam rehabilitacje Na kontoli 3 z kolei okazalo sie ze zabieg musi byc wykonany jeszcze raz poniewaz pochewki byly za wazko naciete i kolejny palec mi strzela 5 natomiast 3 i 4 juz nie ale reka boli nadal i jest opuchlizna i tak od momentu operacji sie utrzymuje lekarz teraz chce wykonac fenestracje reki i wycinek chce dac na histopatologie ponieważ wczesniej nie byl wlasnie wyciety wycinek w celu poddania badaniu. za pol roku mam kolejny planowany zabieg ale niestety od pewnego czsu zauwazylam ze gdy zacisne w piesc dlon to nie do konca czuje ze ja sciskam boli mnie co dziennie dlon w nocy najgozej opuchlizna boli nie moge swobodnie dloni polozyc na plasko boje sie ze zanim minie pol roku to z reka mi sie cos gorszego zrobi i bedzie za pozno nie wiem co mam zrobic isc po kolejne skierowanie od lek.rodzinnego?do ortopedy?czy juz nie skoro mam zabieg na pazdziernika to isc do szpitala do lekarza kortopedy ktory mi dal skierowanie na operacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj gdzies w prywatnej klinice ktora ma umowe z nfz. ja na zabieg na zcn czekam miesiac (16 maj mam termin) a nawet gdybym miala szczepienie to moglam juz miec 11 kwietnia bo sie zwolnil termin bo ktos przelozyl sobie na pozniej. w szpitalach z regulu sa bardzo dlugie terminy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jesli masz dretwienia ktore obejmuja kciuk palec wskazujacy srodkowy i polowe serdecznego (ale nie musi byc tak ze od razu mrowieja wszystkie te wymienione palce czasami mrowieja wybiorczo np tylko kciuk albo tylko srodkowy) i mrowienia bole nasilaja sie w nocy rano to duze prawdopodobienstwo ze masz zcn ale to trudno tak na odleglosc stwierdzic. najleiej zrobic badanie emg. ja mam je za soba wiedzialam ze mam zcn ale nie sadzilam ze az tak zaawansowane jak to wykaalo badanie. a sugerowalam ci poszukanie jakies prywatnej kliniki ktora robi zabiegi na nfz dlatego ze jesli maja oddzial ortpedyczny to wykonuja nie tylko zabiegi na zcn ale rownez na pochewki nacinaaja je i cala mase innych zabiegow zwiazanych z rekoma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dziekuje za odpowiedz widzisz mi nie dretwieja palce tylko zauwazylam ze gdy sciskam dlon w piesc to nie czuje tego ze ja mocno sciskam tyle ze palce mam zgiete nie mam czucia miesnia odpowiedzialnego za to ze mozna dlon scisnasc w ogole czasem zdaza mi sie cos upuscic w prywtnych klinikach w toruniu to obawiam sie ze tez beda dluuuuuuuuuuugie terminy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zadzwon do kliniki Ars Medica i powiedz jaki masz miec zabieg i ona wtedy najprawdopodobniej skieruje cie do jkiegos dr ktory wykonuje te zabieg ale wizyty u tych lekarzy sa poza klinika albo prywatnie albo w szpitalu. mnie skierowala do dr supinskiego przyjmuje na nfz w szpitalu mswia w poznaniu. na termin wizyty czekalam 3 tygodnie czyli porownujac do mojego miasta bardzo krotko. na wizycie doktor zapytal co dolega pokazalam badanie emg i skierowal na zabieg. musialam jeszcze raz zadzwonic do tej kliniki i juz umowic sie na termin zabiegu (od daty wizyty w szpitalu u dr 5 tygodni wiec bardzo szybko). zycze powodzenia. napisz co zalatwilas. wejdz sobie na stronke tej kliniki i poczytaj. oni sa prwatna klinika ale maja chyba duzy kontrakt z nfz i dlatego tak krotko czeka sie na zabiegi aha jak bedziesz jechala do dr na wizyte w ramach nfz to musisz miec skierowanie od rodzinnego do ortopedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz problem tkwi w tym ze rodzinny nie da mi skierowania kolejnego do ortopedy bo niestety mam takiego dziwnego lekarza spróbuje jeszcze w innych szpitalach tu w okolicy dzieki mimo wszystko za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to nie da??? musi. ja chyba juz 4 razy bralam skierowanie do ortopedy w ciagu pol roku z tym ze 2 wogole nie wykorzystalam ale on przeciez tego nie wie. i rodzinny nic nie mowil tylko od reki wypisuje. przeciez masz prawo sie leczyc !!!!! rodzinny jesli nie jest wstanie pomoc pacjentowi to ma obowiazek skierowac go do specjalisty i w naszym przypadku jest to ortopeda. skad sie biora tacy lekarze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj nlekasz odkad sie zrobil dyrektorem przychodni nie chetnie co kolwiek wypisuje nawet na morfologie jest ciezko sie doprosic nie dal mi to poszlam prywatnie i sie okazalo ze mam monocyty podwyzszone gdzies stan zapalny jest tylko gdzie? sory za błędy ort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tylko on jeden przyjmuje w ej przychodni? u mnie jest 3 do wyboru. i mozna sobie isc do ktorego sie chce. jest takie malzenstwo. do nego sie idzie jak tylko po skierowanie albo cos malo waznego bo on troche taki olewus jest i szybko szybko ale skierowanie zawsze da. jego zona tez daje skierowania bez problemu ale dlugo trzyma na wizycie duzo gada na temat i nie na temat.poza tym jest pediatra i przyjmuje tez dzieci wiec wiadomo ze dluzej. i 3 lekarz przyjmuje tylko popoludniami. wiec nie jest zle. zrszta to jst lekarz pierwszego kontaktu i jak nie wie jak pacjemta leczyc to kieruje do specjalisty. nie rozumiem takiego lekarza ktory nie wyleczy pacjenta ale do specjalisty na inne leczenie nie skieruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie i nie wiem co mam zrobic jestem ciekawa czy moge z tym skier.na zabieg operacyjny co mam isc do innego szpitala popytac czy nie maja wczesniejszych terminow moge tak zrobic pomimo ze juz mam wyznaczony termin?skierowanie jest z data styczniową tego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×