Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból pod żebrem, nudności i wymioty przy stłuszczonej i powiększonej wątrobie


Gość ol

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam ból pod prawym żebrem miałem też nudności i wymioty które ustąpiły po Hepatilu w USG wychodzi tylko stłuszczenie i miernie powiększona wątroba do tego jestem jakiś słaby do tego boli mnie też *pali* pod lewym żebrem,wiem że wątroba nie boli dopóki się nie powiększa,wiem też że lewy płat kończy się pod lewym żebrem.Czym jest spowodowany ból pod lewym żebrem.Czy wątroba może uciskać inne narządy.jakie leki brać na ten ból.Czym jest spowodowane osłabienie?Co by Pan doktor polecił jaki lek na te bóle?Czy stłuszczenie jest niebezpieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym jest spowodowany ból pod lewym żebrem? - trzeba zastanowić się nad wykonaniem gastroskopii, gdyż dolegliwości przedstawione mogą być związane z patologią w zakresie górnego odcinka przewodu pokarmowego Czy wątroba może uciskać inne narządy? - musiałaby być znacznie powiększona, żeby do tego doszło, a w USG tego nie uwidoczniono jakie leki brać na ten ból? - o tym najlepiej byłoby zadecydować po wykonaniu gastroskopii Czym jest spowodowane osłabienie? - radziłbym wykonać podstawowe badania krwi, aby stwierdzić z czym mogą być związane te osłabienia Czy stłuszczenie jest niebezpieczne? - raczej nie powoduje taki stan powikłań jeśli jest niewielkiego stopnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, mam ten sam problem. Stwierzono u mnie ciężkie stłuszczeniowe niealkoholowe zapalenie wątroby z hepatosplenomegalią (powiększenie wątroby i śledziony) oraz hiperlipidemię mieszaną (bardzo podwyższony cholesterol - 620 i trójglicerydy - 1996). Nikt nie potrafi stwierdzić skąd wziął się u mnie ból po lewej stronie. Myślałam, że to śledziona, ale teraz już sama nie wiem.. Nikt nie pokusił się o gastroskopię. Dostałam jedynie leki na polepszenie pracy jelit (podobno to jelita wywołują ten ból). A powięszona wątroba ( w moim wypadku do 19 cm) naprawdę boli.. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój lekarz po ostatnim badaniu USG i krwi stwierdził że ten ból pod lewym żebrem to nerwica jelitowa-zespół jelita drażliwego-mówi że to z nerwów i stresu ale nie wiem jak to leczyć.Co do stresu miał racje.Gastroskopia wyszła w porządku.Spotykam w internecie dużo osób z podobnymi objawami tj.powiększona wątroba i ból pod prawym i lewym żebrem.Trzustkę mam w porządku tj.jednorodną bez zmian.Ale czy wątroba może uciskać trzustkę.Miałem też RTG klatki piersiowej i TC wszystko w normie.Panie doktorze czy można wykonać jakieś badania sugerujące zespół jelita drażliwego.Z moich doznań muszę powiedzieć że wątroba powiększona potrafi boleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Wątroba nie uciska trzustki. Nie ma takiej możliwości anatomicznej. Zespół jelita drażliwego rozpoznaje się najczęściej po objawach, wywiadzie oraz po wykluczeniu organicznych przyczyn dolegliwości po wynikach badań obrazowych (np. USG jamy brzusznej, gastroskopii, kolonoskopii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×