Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tętniak pod szyciem po uszkodzeniu tętnicy promieniowej


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem operację podwiązywania uszkodzonej tętnicy promieniowej na wysokości przedramienia (przeciąłem szkłem w okolicy nadgarstka). Dzisiaj zdejmowano mi szwy (8 dni po wypadku to nie za szybko?). Wspomniałem lekarzowi, że pod szyciem zrobił mi się guz który rośnie i robi się siny jak opuszczę rękę i pulsuje. Stwierdził, że to może być tętniak i kazał przyjść w piątek.. (za 4 dni). I dodał, że jeżeli to tętniak, to trzeba będzie rozciąć i jeszcze raz zszyć tętnice. Lekarza po rozmowie z nim uznałem na niekompetentnego i niechętnego do pomocy, więc chciałbym się czegoś więcej dowiedzieć o tym tętniaku. Z tego co wyczytałem na różnych zaufanych czy mniej zaufanych stronach mam tętniaka rzekomego. Tu piszą, że zagoi się sam do dwóch miesięcy, gdzie indziej że zagraża życiu i trzeba jak najszybciej iść z tym do lekarza.. Wiem, że się rozpisałem, ale trochę się tym przejąłem.. Mam czekać do tego piątku i iść do tego chirurga czy działać z tym jak najszybciej? (prywatnie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zdejmowano mi szwy (8 dni po wypadku to nie za szybko?) - nie, z reguły w takim czasie usuwa się szwy Mam czekać do tego piątku i iść do tego chirurga czy działać z tym jak najszybciej? (prywatnie?) - radziłbym w tej sprawie raczej pilnie skonsultować się z chirurgiem naczyniowym, takie objawy rzeczywiście mogą sugerować tętniaka i to właśnie rzekomego co może wymagać pilnej interwencji chirurgicznej, może trzeba będzie wykonać np. USG Doppler naczynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×