Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból podbrzusza i brzucha przy nacisku


Gość Władysław

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Władysław

Witam - mój nietypowy przypadek i jego historia wygląda mniej więcej jak następuje: Wczoraj (piątek) 2 godziny po obiedzie rozbolał mnie brzuch, z początku myślałem że to jakieś niewielkie zatrucie pokarmowe więc aby się nie męczyć zażyłem jedną tabletkę środku przeciwbólowego i ból stosunkowo ustąpił. Jednak jak okazało się wieczorem (kiedy środek przeciwbólowy przestawał działać) ból zlokalizował się w podbrzuszu po prawej stronie w miejscu wyrostka robaczkowego. Miałem dość ciężką noc, i ból dokuczał mi do rana. Postanowiłem więc udać się do szpitala (sobota rano). Tam lekarz osłuchał mnie, przeprowadził wywiad, zbadał mnie rękoma sprawdzając reakcję na ucisk i powiedział że z takimi obawami nie ma powodów aby przypisać mnie na chirurgię, i abym wziął leki rozkurczowe i obserwował sytuację, a w razie zmian wrócił do szpitala. Aktualnie mogę stwierdzić (sobota wieczór) że, ból nie ustępuje, również po wzięciu leków, jest ciągle podobnego nasilenia, kiedy chodzę lub zmieniam pozycję, pojawia się, lecz kiedy siedzę / leże nieruchomy zanika choć ciągle czuje że coś jest tam nie w porządku. Muszę zgodzić się z decyzją lekarza, jedyne objawy jak się u mnie pojawiły to: -ból brzucha który przeniósł się w prawe podbrzusze -ból przy nacisku / obciążeniu (nie czuje bólu po zwolnieniu nacisku) Jednak niepokoi mnie fakt że ból jest ciągle obecny i nie ustępuję, skoro nie jest to zapalenie wyrostka co innego może to być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mialam bol przy nacisku i przy zmienianiu pozycji na szpitalu wyniki wyszly ok i po 2 kroplowkach i 7h czekania puscili mnie do domu.Bol utrzymywal sie ogolnie 2 tyg prawie wiec szprycowali mnie przeciwbolowymi.Powiedzieli ze to moze byc wyrostek ale dopiero moze sie bardziej ujawnic.Jak nie wyjdzie w wynikach krwi to zabieg Ci nie grozi.Poki co przeszlo czasem tylko jak nacisne to boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×