Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uczucie pieczenia i gorąca w brzuchu u dziecka


Gość Agata

Rekomendowane odpowiedzi

6 letnia córka co kilka dni, a czasem kilka razy dziennie oznajmia, że piecze ją w brzuchu (pokazuje dokładnie środek brzuszka). W grudniu wykonane było badanie USG oraz badania kału, mocz tydzień temu. Badania nic nie wykazały. 3 miesiące temu wyleczona z wtórnej nietolerancji laktozy w wyniku zatrucia. Pieczenia (raczej uczucie gorąca) trwa chwilkę. Gorąco jest trochę silniejsze, niż przy chuchaniu na brzuszek, mniejsze niż po wypiciu łyczka srednio gorącej herbaty. Pojawia się i znika. Czasem jest tydzień spokoju, dziś trzy razy w ciągu dnia. Nie sprawia bólu. Nie ma to związku ze spożywanymi pokarmami. nie ma zaparć. Córka ma apetyt. Czy jest to jakiś problem, czy przewrażliwienie dziecka?? Mała pamięta okropne bóle z przed 3 miesięcy i jest dość przeczulona..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mój syn ma 7 lat ma tak samo uczucie gorąca w brzuchu też kładzie się do podłogi zimnej u nas przychodzi na wieczór wtedy sie rozbiera i śpi nago :( te objawy mamy od marca i byliśmy u lekarza zrobili Usg i ok pani która robiła badabie powiedziała zeby zrobić badanie na pasożyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Trafiłam przypadkiem na to forum szukając informacji o kamicy nerkowe,którą stwierdzono u mojej 6letniej córeczki.Zainteresował mnie problem waszuch dzieci.Znajoma lekarka zwróciła uwagę,że to uczucie gorąca jest spowodowane wewnętrznym przekrwieniem spowodowanym przewlekłym nieżytem.A ten często jest spowodowany glutaminianem,kwasem cytrynowym...znajdziecie to w wielu produktach,przyprawach,sokach...nawet dla dzieci.Radzi zdrową dietę,lekkostrawną,gotowane proste potrawy,soki własnej roboty,rumianek,koper włoski do picia.Można zbadać dziecko pod kątem alergii pokarmowych.Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×