Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Seks w ciąży przy grzybicy pochwy


Gość Nadia

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie jest odnosnie grzybicy w ciazy , dowiedzialam sie o niej 3 tygodnie temu , i wlasnie mam pytanie dotyczace poronien , poniewaz czytalam na roznych forach co kobiety wypisuja , jedna napisala ze jezeli uprawia sie sex w czasie grzybicy , to zostaje ona przeniesiona do macicy i wtedy nastepuje poronienie ... czy to prawda ? wiem ze po stosunku , trzeba wziasc pysznic ja i moj maz , poniewz jest on takze narazony na zlapanie tej grzybicy . i tak wlasnie robimy , nie wiem moze moj doktor zapomnial wspomniec o tym ze nie mozna uprawiac sexu jak ma sie grzybice ? martwie sie tym , poniewaz nie mam ciazy zagrozonej , wszystko przebiega prawidlowo , takze nie ma zadnych przeciwskazan na uprawianie sexu ( przynajmniej tak mi sie wydaje ) lecz matwie sie o mojego nienarodzonego synka , czy moga z tego wyniknac jakies komplikacje , tzn , uprawianie sexu, czy tez przedwczesny porod, poronienie ? dziekuje za odpowiedz . jestem w 26 tygodniu ciazy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna napisala ze jezeli uprawia sie sex w czasie grzybicy , to zostaje ona przeniesiona do macicy i wtedy nastepuje poronienie ... czy to prawda ? - nie, to nie prawda nie wiem moze moj doktor zapomnial wspomniec o tym ze nie mozna uprawiac sexu jak ma sie grzybice ? - stosunków seksualnych nie powinno się uprawiać do czasu wyleczenia grzybicy, należy leczyć i kobietę i mężczyznę nawet jeśli mężczyzna nie ma objawów grzybicy czy moga z tego wyniknac jakies komplikacje , tzn , uprawianie sexu, czy tez przedwczesny porod, poronienie ? - nie ma powodu do obaw, ale grzybicę powinno się leczyć, o tym wszystkim musi decydować ginekolog prowadzący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam przez pierwsze 2 miesiące grzybice i rzeczywiście wolałam nie uprawiać seksu nawet z takiego prostego powodu, że normalnie mnie wszystko tam bolało... ale lekarze też zalecali wstrzemięźliwość. co do poronień i innych to nie jest to raczej prawda, ale za to przy porodzie może się drożdżyca przenieść np. na dziecko, dziecko moze mieć jakieś problemy skórne, pleśniawki - warto wyleczyć! profilaktycznie potem już do końca ciąży brałam lacibios femina i bardzo pomogło (bo uzupełnia pałeczki kwasu mlekowego i poprawia pH wydzieliny pochwowej, co w ciaży jest troche zaburzone). a partner u mnie był leczony dopiero za trzecim razem, ale może rzeczywiscie warto od razu. to nie boli, bo z tego co pamiętam dostał tylko jednorazowo jedną tabletkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×