Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cytologia III b


Gość DARIA25

Rekomendowane odpowiedzi

Grupa III - W rozmazie widać komórki z cechami dysplazji. Ponieważ określenie to obejmuje szerokie spektrum zmian, a ponadto w zależności od ich nasilenia i wieku pacjentki postępowanie lecznicze jest zróżnicowane, cytolog powinien każdorazowo określić jakiemu nasileniu dysplazji odpowiada stwierdzony obraz cytologiczny - małemu, średniemu czy dużemu. Jest to istotne między innymi dlatego, że zmiany o charakterze dysplazji małego stopnia są niekiedy wynikiem silnego odczynu zapalnego i mogą się cofnąć bez śladu po leczeniu przeciwzapalnym. Dalsze postępowanie diagnostyczne (np. pobranie wycinków z szyjki macicy) i lecznicze (np. elektrokonizacja szyjki) wdraża się wówczas, gdy zmiany utrzymują się przez kilka miesięcy mimo zastosowanego leczenia. patrz strony: http://www.grabieniec.pl/pokaz_artykul.php?id_artykulu=611 http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/badania/cytologia_34269.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobranie wycinków z szyjki macicy już miałam i elektronizacja szyjki również, dostałam globulki do maciczne macmiror ,za miesiąc na następna cytologie mam iść czy ta zmiana dysplastyczna sie cofnie. nigdy nie miałam żadnego zapalenia co kolwiek związane nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nie martw się też kiedyś miałam grupę 3. po lekach ci przejdzie.Mnie lekarz wytłumaczył że często trudne do określenia bakterie zaznaczają jako 3 bo muszą byś to prze leczyła bo w przeciwnym razie te bakterie zrobią spustoszenie i mogą powstać komórki nowotworowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×