Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wypadanie śluzówki odbytu u dziecka


Gość agata

Rekomendowane odpowiedzi

W listopadzie córka uległa zatrucui pokarmowemu. Następstwem (po biegunce) było trające 5 dnia zaparcie. Problem z wypróżnianiem trwał, stosowałam czopki glicerynowe.. Do tego praktycznie ciągły ból brzucha.. Po wielu wizytach u lekarzy, wykananiu USG jamy brzusznej, badaniu kału, moczu (nic złego nie wykazały) piąty z kolei pediatra stwierdził wtórną nietolerancję laktozy. Diagnoza była trafna, córką wyleczyła się pod koniec stycznia. Cały ten okres kilkanaście razy dziennie, bardzo silnie parła na stolec. Stolce były od grudnia cienkie, wstążkowate. W połowie lutego zauważyłam podczas parcia wystającą z odbytu córki śłuzówkę. Pojawia się na moment parcia i zaraz chowa. Silne parcie zostało wyeliminowane. Córka jest pod kontrolą pediatry z oddziału gastroenterologii. W odstępie miesiąca przyjmowała 2 razy maść proctosedan (2 razy dziennie, seria 10 dni). Na zewnątrz wychodzi dokładnie tyle samo co wcześniej. Wewnątrz jest już ok. Co dalej?? To kiedyś minie??!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, Od mojego pytania minęły 2 miesiące. Córka jest po 3 serii proctosedonu. Oczywiście nic to nie dało. Nie chcę jej leczyć na siłę. Zrobiliśmy nawet kontrolne USG - wszystko jest ok. Wypróżnia się regularnie. Sluzówka nadal się wysuwa (tylko od strony plecków - nie jest to obręcz) przy parciu, może z tą różnicą, że jedynie przy parciu *bez efektu* , już po wypróżnieniu. W trakcie wypróżnienia jest jedynie widoczna, ale nie wystaje. Chowa się bez problemu, nie towarzyszą temu dolegliwości. Proszę mi powiedzieć, jak długo taki stan może trwać?? Mam świadomość, że nic nie wiadomo na 100%, ale chciałabym wiedzieć kiedy powinnam się tym zaniepokoić. Za rok? Pół roku? Nasz gartroenterolog nic nie mówi.... Bardzo proszę o odpowiedz. Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×