Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Boląca blizna po usunięciu guzka piersi


Gość Iza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Rok temu miałam usuniętego guzka w prawej piersi. Zmiana okazała się łagodna. Niestety teraz boli mnie blizna po usunięciu guzka. I nie wygląda ona zbytnio ładnie. Co mam w tej sytuacji robić. Doddam, że miałam robioną cesarkę 6 lat temu i zrobił mi się bliznowiec. Czy mam się zgłosić do dermatologa czy do tego trzeba się po prostu przyzwyczaić. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeśli powstał bliznowiec po cięciu cesarskim to zapewne teraz powstał bliznowiec też w bliźnie po usuniętym guzku piersi. Proszę jeszcze w tej sprawie skonsultować się z dermatologiem. Jednak jeśli jest to bliznowiec to leczenie w takim przypadku praktycznie jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Czasami taka blizna może zaciągać nerw skórny co może właśnie powodować takie dolegliwości. Proszę jeszcze wykonać według zaleceń mammografię, ale obawiam się, że nic niepokojącego nie stwierdzi. Można też skonsultować się w tej sprawie z ginekologiem. Może występują u Pani jakieś zaburzenia hormonalne powodujące bolesną przebudowę gruczołu sutkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tez jestem zainteresowana podobna sprawą miałam usuwany włókniak z piersi 15 lat temu a teraz blizna jakby się zaczerwieniła i powiększyła ,a chwilami mam uczucie lekkiego kłucia w środku .W ostatnich 4 latach miałam 2 mammografie stwierdzili gruczołową budowe ale wszystko dobrze bardzo się martwię moze ktoś ma podobny problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×