Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Odrętwienie, ból i pieczenie nosa po operacji przegrody nosowej


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem prawie 4 miesiące po zabiegu prostowania przegrody nosowej w znieczuleniu ogólnym. Jednak od miesiąca odczuwam odrętwienie, ból i pieczenie w górnej części nosa. Objawy te nasilają się wraz z upływem dnia i wieczorem jest najgorzej. Stosuje nadal disnemar. Byłam już z tym u laryngologa, który stwierdził, że wszystko jest dobrze zrośnięte, i nie powinno boleć, a gdy pytam to dlaczego boli po tak długim czasie on *rozkłada ręce*. Zastanawiam się czy to może być alergia, a może coś z nerwami? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to jakiś miejscowy nerwoból. Po tak długim okresie od zabiegu takie dolegliwości nie powinny występować. To jakiś ból samoistny. Dobrze by było w tej sprawie jeszcze skonsultować się z neurologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja również 4 miesiące temu miałam wykonany zabieg prostowania przegrody pod znieczuleniem ogólnym. Niestety od samego zabiegu po dzień dzisiejszy mam ciągle odrętwiałą cześć podniebienia za przednimi zębami (często czuję tępy ból podczas jedzenia) oraz dziwne uczucie lekkiego odrętwienia samej przegrody. Najbardziej jest to odczuwalne kiedy *naciągam* nos, rozszerzam nozdrza. Nos się rusza lecz czuję niewygodne odrętwienie w środku. Najbardziej martwi mnie nie przechodzące odrętwienie podniebienia - czy przypadkiem nie zostały uszkodzone podczas operacji jakieś ważne nerwy? Miałam wykonywany zabieg poszerzenia otworu gruszkowatego, konchoplastykę oraz septoplastykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odnośnie zdrętwiałego podniebienia, mam identyczne objawy jak Pani Julia - zdrętwiałe - brak czucia - tuż za górnymi jedynkami, po operacji laparoskopowej przez nos przysadki mózgowej. Myślałem, że to po intubacji ale już tydzień się utrzymuje więc pewnie jakiś przerwany nerw. Jak będę na wizycie kontrolnej to zapytam neurochirurga o co chodzi. Może przejdzie z czasem samo, a jak nie będę miał zdrętwiałą pamiątkę. Ale nie sądzę, żeby to był ważny nerw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×