Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja nerwu łokciowego metodą endoskopową


Gość Vitek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam W badaniu emg zdiagnozowano u mnie aksonalne uszkodzenie nerwu łokciowego lewego na poziomie rowka kości ramiennej oraz na wysokości kanału Guyona. Byłem na konsultacji u kilku neurochirurgów i wszyscy stwierdzili, że trzeba operować. Jeden z lekarzy zaproponował mi operacje metodą endoskopową. Wcześniej miałem już operacje splotu barkowego ( ucisk splotu barkoweo) i zrobił się bliznowiec. Czy uwolnienie nerwu łokciowego metodą endoskopową jest równie skuteczne i dokładne jak zwykłe rozcięcie ? Lekarz twierdził, że przy tej metodzie pacjent szybciej wraca do zdrowa niż przy klasycznym rozcięciu. Poszczególni lekarze mają również inne podejście do operacji. Jedni chcą od razu operować nerw łokciowy + kanał Guyona a inni proponowali , aby zacząć od nerwu łokciowego i jeśli okaże się że tam jest ucisk to nie operować już Guyona, bądź jeśli nerw łokciowy nie będzie miał ucisku to wtedy operować kanał Guyona. Które podejście do sprawy jest lepsze ? Przyznam , że obawiam się tej operacji bo w internecie odnalazłem wiele wpisów osób po operacji nerwu łokciowego u których sytuacja po operacji pogorszyła się a miało być tylko lepiej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy uszkodzeniu nerwu łokciowego na poziomie rowka kości ramiennej oraz na wysokości kanału Guyona wykonanie badania rezonansem magnetycznym bądź tomografem pozwoli dokładnie określić miejsce uszkodzenia i przyczynę ucisku ? Wcześniej miałem wykonane tylko badanie emg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×