Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jak pozbyć się dziwnych zaparć chyba nie spowodowanych dietą?


Gość Ola

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 38 lat.Leczę od jakiegoś czasu szczelinę odbytu maścią z nitrogliceryną.Bardzo byłam zadowolona z efektów leczenia do czasu kiedy miałam zaparcie i szczelina znów powstała.I znów nitrogliceryna pomaga.Doszłam do wniosku,że zlikwidowanie zaparć to podstawa.Pomaga mi bardzo jak narazie siemię lniane oraz Colon C i nie przejadanie się.Pomimo,że załatwiam się dzięki temu CODZIENNIE i stolec wydaje się mieć MIĘKKĄ konsystencję to załatwiam się z trudem.Przepraszam że opiszę to dokładnie ale nie wiem jaki jest tego powód i co robić.Zaczynam się załatwiać i w połowie nagle stop.Stolec nie może przejść chyba dlatego,że nie ma prawidłowego kształtu jak należy, tylko jest powykręcany na różne strony,czasami wygięty nawet o 90 st.Dalczego tak jest?Co z tymi jelitami może się dziać.Czy powinnam się obawiać?Nie mogę nic znaleźć w internecie na ten temat.Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Przy długo trwających zaparciach dochodzi do zatrzymywania (zalegania)stolca w obrębie odbytnicy. Odbytnica poszerza się i dlatego stolec może przybrać taką formę, co utrudnia jeszcze proces defekacji. Jelita muszą zostać oczyszczone, a stolce oddawane regularnie. Co do wygojenia szczeliny, trzeba dobrze natłuszczać okolicę odbytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrycja

mam taki sam (problem) i nie moge sobie z tym poradzic. u mnie to na pewno nie jest spowodowane zla dieta. mam tak od czasu kiedy bylam u kolegi i nie chodzila mu dobrze spluczka od toalety i ja sie krepowalam i wstydzilam ze nie splynie moj stolec i sie nie wyproznilam. a teraz mam taki problem ze kiedy czuje ze juz dam rade sie zalatwic to nie moge bo szczelina mnie strasznie piecze. pomocy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×