Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz w płacie tarczycy przy nadczynności tarczycy


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Witam Mam ogromną prośbę o pomoc w podjęciu decyzji.Otóż przy badaniach tarczycowych okazało się,że mam nadczynność tarczycy.Zostałam skierowana na Usg i okazało się,że na lewym płacie mam guza o wielkości 2,4 X 1,5cm Kolejne badanie to biopsja: Wynik stwierdzający cystę z obrazem starego krwotoku wewnątrz cysty ( nie mam dokładnej nazwy,gdyż leczę się w holandii) bez tkanek nowotworowych Lekarka powiedziała,że nie jest to rar złośliwy,ale decyzję o usunięciu guza pozostawiła dla mnie. Nie wiem co robić,gdyż są dni,że czuję się dobrze,a są dni,że przez tego czuję go jako kula w gardle,która utrudnia mi przelykanie śliny i mam wrażenie,tak jakby mnie ktoś podduszał. Czasem jak biorę głęboki oddech to tak jakbym miała blokadę gdzieś,żeby powietrze doszło głęboko do płuc Lekarka nastraszyła mnie konsekwencjami po operacji takimi jak problemy z sercem,naruszenie strun głowowych( zmiana tonu głosu),problem z zajściem w ciążę,dożywotne branie leków ( pomimo usunięcia tylko lewego płata tarczycy) Proszę o pomoc i wypowiedz się co będzie lepiej Z góry bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×