Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Anna

Lamblia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anna
1 Co to za choroba?? 2 leczy sie ją w domu?? 3 jak długo trwa leczenie?? 4 czy to coś poważnego?? 5 jest to zaraźliwe??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
1. Lablia jest pasożytem, który przenosi się drogą pokarmową lub przez kontakt. 2. Stosuje się leki ( metronidazol, tynidazol). 3. Po 2 tyg. leczenia bada się kał na tego pasożyta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anna
Czy lambria jest zaraźliwa-chodzi mi czy mój chłopak może sie tym zarazić przez pocałunek??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Trudno powiedzieć. W ślinie pasożyt nie występuje. Ale może zostać przeniesiony np. przez ręce. Na pewno trzeba przestrzegać szczególnie zasad higieny. Myć ręce itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Natalia
Ja mam lmbrie do stałam jakies tabletki.Czy to mi pomoże

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość sylwia26
chciałam mniej więcej się zorientować jakie są objawy tej chirob? mam półtora roczną córeczkę i u niej są podejrzenia tej bakterii stąd moja ciekawość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dodi
czy wypryski na policzkach,brodzie i plecach (które są juz z miesiąc), osłabienie,bezsennosć, mdłosci mogą być objawem lambrii??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ksmuś
Ja mam lambrię.Mam ja juz ponad rok. nie mogli wykryc u mnie co sie dzieje caly czas bolal mn ei brzuch w okolicy wyrostka mialam goraczke i bylam w ogole jakas taka oslabiona. ostalam leki, niby ma byc lepiej ale teg ojest bardzo trudni sie pozbyc*/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość karolina
Mam lambrie i chciałabym się dowiedzieć czy ty groźna choroba i czy mozna przez to iść do szpitala? można umrzec?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Wera12
Ja tez mam Lambrię Miałam sondę w szpitalu i przez pobrana zółć wykryli ten pasożyt .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość rena
Lambria to choroba ale sie nie umiera. Maja ją dzieci i dorośli, zarażamy sie co chwileczkę, dotykając klamki, udrzwi, okna itd. ja dałam dziecku paraprotex i nopalin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mawashi
U mnie Lambria objawiała się silnym bólem w łydkach, ustępował dopiero po tym jak miałem zgięte nogi, np przy siadaniu... Stojąc, musiałem cały czas naprzemiennie zginać nogi, bo ból był okropny... I te lekarstwa co przyjmowałem, były niewyobrażalnie niedobre... Podczas zażywania, nieraz zwracałem... W życiu niedoświadczyłem gorszego smaku czegoś...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość julia123
Czy lambria może występować na skórce od pomarańczy, albo na tym białym czymś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość daniel
przeprasza ale lamblia a lambria to co innego bo karolina napisała coś z żółcią a to co napisała to raczej lamblia więc uważajcie z tym bo ktoś napisze jak leczyć lambrię a inny będzie mieć lamblię.uwaga!lambria!-lamblia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Milena
Czt bole głowy od ok m-ca moga byc przyczyna lambrii??Dostałam polecenia od lekarza aby zrobic sobie badanie w tym kierunku ale pytam bo dla mnie jedno z drugim chyba ma niewiele wspolnego!Mogę się mylić.Ale nie mam innych objaw takich jak bole brzucha boli mnie tylko głowa!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dominik
czy bule w klatce piersiowej to oznaki llambrii ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Natalia
Moja siostra ma lambrię lekarz przepisał naszej całej rodzinie tabletki chciała bym wiedzieć jak się przed tym chronic czy moge z nia się kąpać jesć z jednej miski??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anna
Ja chyba też mam tego pasożyta :( od kilku tygodni mój organizm strasznie się osłabił, ciągle jestem zmęczona, boli mnie głowa, częściej się załatwiam a co najgorsze po jedzeniu tak mnie boli brzuch, że aż się zwijam z bólu, trwa to jakieś 15 minut i przechodzi *( Pracuję w przedszkolu i właśnie się dowiedziałam, że dziecko z mojej grupy ma zdiagnozowanego pasożyta :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Klaudia
Hm... Jak byłam mała też miałam lambrię. Rok temu zrobiłam się strasznie osłabiona. Głową mnie boli co jakiś czas. Jest to nie do opisania. Jak widzę jedzenie to mam mdłości. Mama mi powiedziała że jestem osłabiona bo nie jem... W szkole jestem co chwilę głodna... Miesiąc temu bałam sie że jestem w ciąży... Bo mdłości i nadmierny apetyt... Lecz ostatnio poszłam do lekarza który tylko zobaczył że w dzieciństwie miałam lambrię i przepisał mi jakieś leki... Więc to cholerstwo nie tak łatwo załatwić... Przed pójściem do lekarza bałam sie że mam raka czy coś takiego... To robactwo jest okropne i u jednego objawy mogą być bardziej zauważalne a u innego mniej... Tylko takie małe pytanie ode mnie... Co sie stanie jak ktoś nie wie o tej chorobie a ma te pasożyty w sobie to co sie może stać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nieważne
Ja się boję że mam lambrię ponieważ od jakiegoś czasu mam cotygodniową biegunkę, mdłości oraz jestem osłabiony co jakis czas ... Mam też gorączkę co jakis czas. A co najgorsze kolega z klasy ma lambrię wiem to od kolegi bo się dowiedział i mu wierze ponieważ ten kolega co ma (lambrię) często się zwalnia z bulu brzucha. A jak teraz go unikam to on i tak się zbliza i mnie odtyka przede wszystkim (rękami) a co wyczytałem z komentarzy że przez dotyk rękami można się zarazić (lambrią).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kew
......ciekawe co to ta Lambria* to nowość?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.