Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Danka

Ból miedzy łopatkami z tyłu, zgaga, odbija mi się co jakiś czas

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mateo
Wszystkie objawy opisywane w waszych komentarzach które i ja mam to w większości przypadków przepuklina Wslizgowa rozworu przelykowego oraz refluks. Z tym albo da się poradzić tabletkami ipp lub h2blokerami typu ranigast. Jeżeli nie pomoże to dieta, dieta a jeżeli i to nie pomoże to operacja która też nie daje pewności. Niestety jest to ciężka choroba... Mam 26 lat i od roku się z tym męczę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Iza
Odkąd odstawiłam wędliny{ poza szynką gotowaną ) mięso zwłaszcza drób, jem dużo warzyw i owoców nie pije kawy -mocnej herbaty nie palę - nie łykam już leków na zgagę - jem ogórki kiszone i kapustę kiszoną - NIE KWASZONE ! wszystkie te objawy o kto]órych piszecie minęły . Zyczę wszystkim zdrowia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Arek
Witam.Mam 34 lata i choruje na refluks przelykowo-zolodkowy juz ponad 3 lata. Mialem robiona gastroskopie z wynikiem zapalenie przelyku z zapaleniem przewleklym zoladka. Leki nie pomagaja, mialem robione badania krwi, usg jamy brzusznej, rtg klatki piersiowej i wszystkie badania wyszly w normie. Wrzodow zoladka i dwunastnicy nie mam, tez bakterii helicobacter, przepukliny prawdopodobnie tez nie ma. Tydzien temu mialem zrobiona manometrie z 24h testem PH przelyku i jak narazie czekam na wyniki. Jesli chodzi o dolegliwosci. Od miesiaca mam problem z przelykaniu gdy przelykam pokarm zaczyna mnie bolec z prawej strony miedzy zebrami i pojawia sie piekacy bol pod zebrami. Od 3 lat miewam bole, pieczenie w klatce piersiowej, bol i szczypanie w splocie slonecznym, pieczenie plecow i bol miedzy lopatkami, bol w nadbrzuszu, mdlosci bez wymiotow. Tryb zywieniowy zmieniony pije semie lniane rano i wieczorem. Szczerze mowiac nie wiem co mam dalej z tym zrobic bo nic nie pomaga lekarze przepisuja leki ktore w ogole nie dzialaja. Jesli ktos z was mial az tak duze dolegliwosci i sie z nich wyleczyl to niech napisze w jaki sposob.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nnnnn

Umieram z bólu! Ból pleców cały dzień, tępy ból! Jak jem i pije też, kulka w gardle. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Albina

Mnie jak bolało między łopatkami to było to od kręgosłupa szyjnego. Pochodziłam na rehabilitację, którą znalazłam na rehabilitacje.org i po serii takich zabiegów, które były dobrane do mnie specjalnie to ból minął i teraz już tylko ćwiczenia mi zostały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Monika
W dniu 14.04.2018 o 15:57, Gość Arek napisał:

Witam.Mam 34 lata i choruje na refluks przelykowo-zolodkowy juz ponad 3 lata. Mialem robiona gastroskopie z wynikiem zapalenie przelyku z zapaleniem przewleklym zoladka. Leki nie pomagaja, mialem robione badania krwi, usg jamy brzusznej, rtg klatki piersiowej i wszystkie badania wyszly w normie. Wrzodow zoladka i dwunastnicy nie mam, tez bakterii helicobacter, przepukliny prawdopodobnie tez nie ma. Tydzien temu mialem zrobiona manometrie z 24h testem PH przelyku i jak narazie czekam na wyniki. Jesli chodzi o dolegliwosci. Od miesiaca mam problem z przelykaniu gdy przelykam pokarm zaczyna mnie bolec z prawej strony miedzy zebrami i pojawia sie piekacy bol pod zebrami. Od 3 lat miewam bole, pieczenie w klatce piersiowej, bol i szczypanie w splocie slonecznym, pieczenie plecow i bol miedzy lopatkami, bol w nadbrzuszu, mdlosci bez wymiotow. Tryb zywieniowy zmieniony pije semie lniane rano i wieczorem. Szczerze mowiac nie wiem co mam dalej z tym zrobic bo nic nie pomaga lekarze przepisuja leki ktore w ogole nie dzialaja. Jesli ktos z was mial az tak duze dolegliwosci i sie z nich wyleczyl to niech napisze w jaki sposob.

Witam serdecznie! Ja mam tak samo. Ciągły ból pleców po jedzeniu. Kiedyś pomogło mi picie siemienia przez kilka miesięcy, ale to było dwa lata temu. Teraz już nic mi nie pomaga. Umieram z bólu. Czy wyleczyl się Pan z tego? Proszę o poradę. Pozdrawiam. Monika. Mail: missmoniss@gmail.com.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.