Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Diagnostyka tętniaka aorty brzusznej w badaniu USG pod kątem zapalenia wyrostka


Gość Franek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, można powiedzieć, że pytam dla świętego spokoju, ponieważ odczuwam bóle brzucha i dziwne tętnienie na wysokości pępka. Lekarze stwierdzili, że mogę mieć problem z jakimiś bakteriami, lub nerwicę. Ale moje pytanie dotyczy czegoś innego. Mianowicie, załóżmy czysto hipotetyczną sytuację, iż mam tętniaka aorty brzusznej, byłem w szpitalu miałem robione badanie USG jamy brzusznej pod kątem wyrostka robaczkowego. Czy USG wykazałoby gdyby taki tętniak istniał? Pytam gdyż nie daje mi to spokoju i strasznie się martwię. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie USG jamy brzusznej, obejmuje badanie aorty brzusznej. Prawidłowe przygotowanie się do badania, czyli wstrzemięźliwość od posiłku od godz 18 dnia poprzedzającego badanie, pozwala lekarzowi uwidocznić możliwie dużo szczegółów. Natomiast jeśli pacjent ma problemy z wypróżnianiem się, cierpi na wzdęcia, to taka sytuacja może zakłócić uzyskanie prawidłowego obrazu. W związku z tym proponowałabym dla pewności, przygotować się dobrze do ponownego badania. W takich sytuacjach zaleca się przyjęcie ESPUMISANU lub ESPUTICONU w następujący sposób: 3x2 tabletki w dniu poprzedzającym badanie i 2&#8211*4 tabletek rano i w południe w dniu badania &#8211* środek jest dostępny w aptekach bez recepty. W dniu badania proszę nie palić papierosów, nie żuć gumy. Panu polecam jeszcze raz wykonać USG, może w innym poleconym gabinecie. Jeżeli wynik będzie negatywny, to nie ma Pan powodu do niepokoju. Ps. proponuję przy okazji skontrolować ciśnienie tętnicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×